آخرین اخبار
۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۰
بازدید:۱۴۱
صد آنلاین | اسما اسد نام همسر بشار اسد رئیس دولت سوریه است که بریتانیا متولد شده است. او در حوزه تجارت فعالیت داشته است و در سفری به سوریه با بشار اسد ازدواج می‌کند. درباره اسما اسد در این مطلب بخوانید.
کد خبر : ۹۰۷۸۷

به گزارش صد آنلاین ،  شیوا سپهری: همسر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، اسما اخرس نام دارد. او در ۱۱ اوت ۱۹۷۵ در اکتون، شهری در غرب لندن به دنیا آمده است. پدر و مادر او هر دو مسلمان سنی اهل حمص هستند، شهری در سوریه واقع در نزدیکی پایگاه هوایی که در ۹ آوریل ۲۰۱۸ بمباران شده بود. فواز اخرس، پدرش متخصص قلب و مادرش سحر اخراس دبیر اول بازنشسته سفارت سوریه در لندن است.

 

 

 

 

 

 

 

 

تحصیلات اسما اسد اسما اسد در لندن بزرگ شد و در دبیرستان کلیسای Twyford of England و کوئینز کالج لندن تحصیل کرد. او در سال ۱۹۹۶ در رشته علوم کامپیوتر و ادبیات فرانسه فارغ التحصیل شد. اسما اسد به زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی، عربی و انگلیسی مسلط است. او در نوجوانی چگونه بود؟ اسما اسد در دوران تحصیلش در بریتانیا به «اما» معروف بود. او به عنوان یک نوجوان باهوش با استعداد زبان و دانش آموز محبوب مدرسه کلیسای انگلستان توصیف شده است.ضمناً در آن زمان به نظر نمی‌رسید که او مسلمان مؤمنی باشد و بسیار غربی بود، نه مانند برخی از دخترانی که لباس‌های سنتی‌تر می‌پوشیدند. فعالیت‌های اسما اسد اسما اسد پس از فارغ التحصیلی از کینگز کالج لندن، به عنوان یک تحلیلگر اقتصادی در گروه دویچه بانک در بخش مدیریت صندوق تامینی با مشتریانی در اروپا و آسیای شرقی شروع به کار کرد. وی در سال ۱۹۹۸ به بخش بانکداری سرمایه‌گذاری مورگان ملحق شد، جایی که در تیمی متخصص در شرکت‌های بیوتکنولوژی و داروسازی کار کرد. او تجربه بانکی خود را موثر در رشد تفکر تحلیلی و توانایی درک جنبه تجاری اداره یک شرکت می‌داند. او در آستانه ادامه تحصیل در رشته MBA در دانشگاه هاروارد بود که برای تعطیلات به عمه اش در دمشق در سال ۲۰۰۰ پیوست و با بشار اسد، دوست خانوادگی شان آشنا شد. چه کسی با بشار اسد ازدواج کرد؟ اسما اسد پس از ترک تحصیل، وارد بانکداری شد و در گروه دویچه بانک به عنوان تحلیلگر صندوق‌های تامینی مشغول به کار شد و دو سال بعد توسط جی پی مورگان استخدام شد، اما پس از سفر به سوریه عملاً بدون هیچ توضیحی کارش را ترک کرد. بشار اسد و اسما یکدیگر را اولین بار در لندن ملاقات کردند. پدر اسما به بشار اسد کمک کرد تا در رشته چشم‌پزشکی تحصیل کند. البته آن زمان تصور نمی‌شد که بشار اسد به قدرت برسد چراکه قرار بود برادرش باسل اسد به قدرت برسد اما این اتفاق نیفتاد و او در حادثه تصادف درگذشت. البته برخی این تصادف را به سوءقصد علیه وی ربط می‌ددهند.  بیشتر بخوانید: پشت پرده تشریفات و پروتکل رسمی چشمگیر در جریان سفر اسد گزارش شده است که اسما زمانی که با رئیس جمهور جدید سوریه ازدواج کرد، فرصت کسب مدرک MBA از هاروارد را از دست داد. بشار اسد و اسما اسد دارای سه فرزند هستند. آن‌ها در سال ۲۰۰۰ پس از یک رابطه عاشقانه در تعطیلات، به صورت مخفیانه ازدواج کردند. در زمان ازدواج بشار اسد ۳۵ ساله و اسما اسد ۲۵ ساله بود. این زوج دارای سه فرزند هستند. حافظ در سال ۲۰۰۱، زین در سال ۲۰۰۳ و کریم در سال ۲۰۰۴ به دنیا آمدند. مصاحبه اسما اسد درباره زندگی در سوریه اسما اسد در اکتبر ۲۰۱۶، یک مصاحبه به زبان انگلیسی با روسیه ۲۴، یک ایستگاه دولتی در روسیه انجام داد. او در این مصاحبه گفته بود که به او پیشنهاد شده است که سوریه را ترک کند، اما هرگز به این کار فکر نکرده است.

 

 

 

 

 

 

 

اسما گفت: «من از وقتی اینجا بودم، اصلاً فکر نمی‌کردم جای دیگری باشم. بله، به من این فرصت داده شد که سوریه را ترک کنم یا بهتر است بگویم که از سوریه فرار کنم. این پیشنهاد‌ها شامل ضمانت ایمنی و محافظت از فرزندانم و حتی امنیت مالی بود.» اسما در این مصاحبه تحریم‌های اعمال شده علیه سوریه توسط کشور‌های غربی را محکوم کرد و گفت که این تحریم‌ها به شهروندان عادی آسیب می‌زند. بانوی اول پیشتر در یک داستان نوشته شده در مجله آمریکایی ووگ به عنوان "گل رز در صحرا" مورد ستایش قرار گرفت. او مؤسسه خیریه «اعتماد برای توسعه سوریه» را تأسیس کرد که در دمشق قرار دارد و یکی از نادرترین سازمان‌هایی است که اجازه کار در مناطق تحت کنترل دولت را دارد. اسما اسد در جنگ سوریه تشدید جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۲ بر زندگی بانوی اول سوریه نیز اثر گذاشت. او در همان زمانی طی ایمیلی که برای تایمز فرستاده بود از حمایت خود از بشار اسد سخن گفته بود. او همچنین در این بیانیه درباره اقدامات خود در انواع موسسات خیریه در سوریه نیز گفته بود. در ادامه انتشار این بیانیه بود که اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا دارایی‌های او را مسدود کند و اسما اسد نیز در لیست دیگر تحریم‌ها علیه دولت سوریه قرار گرفت. اتحادیه اروپا همچنین سفر او و سایر اعضای نزدیک خانواده بشار اسد را ممنوع کرد. همچنین آن زمان گمانه‌هایی منتشر شد که نشان از رانت انتخاباتی همسر بشار اسد در سال ۲۰۲۰ داشت. گفته می‌شد که گروهی از افرادی که در پارلمان سوریه کرسی‌هایی به دست آوردند به موسسه خیریه "اعتماد و توسعه سوریه" اسما اسد مرتبط بودند. اسما اسد و سرطان اسما اسد به سرطان مبتلا شد. این خبری بود که اخیراً درباره اسما اسد منتشر شده است. ریاست جمهوری سوریه اعلام کرده بود: اسما الاسد، بانوی اول سوریه، تقریباً پنج سال پس از اعلام بهبودی کامل خود از سرطان سینه، به سرطان خون مبتلا شده است.  

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها