آخرین اخبار
۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۳
کلاهبرداری یا پولدار شدن از همستر ؟
بازدید:۶۹۱
صد آنلاین | همزمان با فراگیر شدن «همستر کامبت»، یک سوال ممکن است ذهن مخاطب را درگیر کند و سوال این است: هدف مالک تلگرام از راه اندازی «همستر کامبت» چیست؟
کد خبر : ۹۰۷۸۰

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از خبرگزاری تسنیم، چند ماه قبل بود که نات کوین به عنوان یک بازی کلیکی در حوزه WEB۳، معرفی شد و توانست جامعه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیون کاربر را جذب نماید. همچنین به تازگی با حمایت کامل مالک شبکه اجتماعی تلگرام، ارز دیجیتال بومی خود را بر روی بلاک‌چین TON راه‌اندازی کرد. این راه‌اندازی همزمان با توزیع گسترده توکن NOT به صورت ایر‌دراپ در میان کاربران و آغاز معاملات این رمزارز در صرافی‌های ارز دیجیتال صورت گرفت.

 

کلاهبرداری یا پولدار شدن از همستر ؟

 

 در بازی نات کوین، کاربران با کلیک ساده بر روی آیکون نات کوین در تلفن همراه خود، اقدام به «استخراج» ارز درون بازی می‌کردند. ارز مذکور در حال حاضر به توکن NOT تبدیل شده و با نسبت ۱۰۰۰ به ۱ در میان کلیه کاربران دارای کیف پول متصل به TON توزیع گردیده است.
تاریخ اولیه پایان استخراج امتیازات در بازی نات کوین ۱۳ فروردین بود و مدتی بعد توکن مذکور در صرافی‌ها لیست و امکان مبادله پیدا کرد. بلافاصله با تبلیغات گسترده‌ای که در شبکه تلگرام انجام شد، بازی جدید «همستر کمبات» به عنوان بدیل نات کوین مورد توجه قرار گرفت.

هرچند مدل دریافت امتیاز در همستر کمبات با نات کوین تا حدودی متفاوت بوده، اما در هر دو الگوی کسب ارز دیجیتال رایگان از طریق امتیاز گیری در بازی‌های کلیکی دیده می‌شود.

در واقع بازی همستر کامبت از الگوریتم استخراج (اثبات سهم) استفاده می‌کند که به کاربران با سهم بیشتر در شبکه، پاداش بیشتری می‌دهد. اما بازی نات کوین از الگوریتم استخراج (اثبات کار) استفاده می‌کند که به کاربران با قدرت پردازش بیشتر، پاداش بیشتری ارائه می‌کرد.

سوال ابتدایی که ایجاد می‌شود این است که هدف مالک تلگرام از این روند سازی‌ها در شبکه اجتماعی مورد اشاره، در خصوص شبکه‌های بلاکچین و ارز‌های دیجیتال جدید چیست؟ برخی پاسخ‌های اولیه برای این سوال متصور است.

به نظر میرسد شبکه Ton به عنوان یک رقیب تازه نفس در مقابل شبکه‌های بلاک چین قدیمی و معتبرتر به دنبال استفاده از ظرفیت کاربران شبکه‌های اجتماعی خود یعنی تلگرام برای رشد و فراگیری هرچه بیشتر است.

در واقع از یک سو مخاطبان بیشتری به سمت این شبکه اجتماعی سرازیر شده و زنگ خطر برای سایر شبکه‌های اجتماعی جهانی از جمله واتس آپ و ... به صدا در خواهدآمد.

از سوی دیگر با این آهنگ رشدی که در مورد رمز ارز یا توکن NOT دیده می‌شود یک رقیب تازه نفس برای سایر رمزارز‌های معتبر پیدا خواهد شد و از آن مهمتر از این پس وضعیت شبکه TON در مقابل سایر شبکه‌های بلاک چین جالب توجه خواهد بود.

البته دلایل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مهم دیگری هم می‌تواند پشت سر این سوال مهم باشد که بعدا به آن می‌پردازیم.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها