آخرین اخبار
۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶
بازدید:۱۴۲
صد آنلاین | مریم و خاله اش با دوستی های شیطانی مردان را به خانه شان می کشیدند تا نقشه شان را اجرایی کنند.
کد خبر : ۹۰۵۴۱

به گزارش صد آنلاین ، زن میانسال که با همدستی خواهرزاده‌اش و دو مرد، مردان هوسران را سرکیسه می‌کرد، با شکایت آخرین طعمه‌اش دستگیر شد. متهمان با تهیه فیلم و عکس سیاه یا به بهانه سقط جنین از مردان اخاذی می‌کردند.

 

 

 

 چندی پیش مردی با حضور در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب یافت‌آباد تهران از یک زن و دو مرد به اتهام اخاذی شکایت کرد.

شاکی به قاضی  سیدمحمود محمدی گفت: چند شب پیش در یکی از بزرگراه‌های جنوبی تهران در حرکت بودم که زنی میانسال را سوار کردم. او با من درددل کرد و از مشکلات و زندگی‌اش گفت. او مدعی شد، پسری دارد و هزینه زندگی‌شان بسختی تامین می‌شود. آنقدر از بدبختی‌هایش گفت که تصمیم گرفتم از نزدیک وضع زندگی او را ببینم و کمکش کنم. به خانه‌ای در شهرک، ولی عصر رفتیم. با اصرار او وارد خانه شدم. دقایقی بعد دو مرد جوان که مدعی بودند خویشاوندانش هستند، وارد خانه شدند.

وی ادامه داد: آن دو مرا کتک زدند. بعد هم از من با گوشی تلفن همراه فیلم و عکس سیاه تهیه کردند. همانجا بود که متوجه شدم با هم همدست هستند. آن‌ها به زور کارت بانکی من و رمز آن را گرفتند و موجودی حسابم را خالی کردند، حتی یک فقره چک از من دریافت و ۹ میلیون تومان اخاذی کردند. ساعاتی در آن خانه زندانی‌ام کردند، بعد با بستن چشمانم مرا داخل خودرویم انداخته و بیرون بردند. در محله‌ای خودرویم را متوقف کرده و پیاده شدند. تهدیدم کردند اگر شکایت کنم، عکس و فیلم‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند و مرا به دردسر می‌اندازند.

با دستور قضایی، ماموران کلانتری شهرک، ولی عصر برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند. این درحالی بود که افراد دیگری نیز با حضور در کلانتری و دادسرا شکایت‌هایی مشابه مطرح کردند. بررسی‌ها نشان می‌داد زن اخاذ و همدستانش از هر کدام ۹ میلیون تومان یا بیشتر پول گرفته‌اند.

در این مرحله ماموران متوجه شدند زن اخاذ خانه اجاره‌ای‌اش را تغییر داده است، اما با تحقیق از همسایه‌ها معلوم شد او به عنوان نیروی خدماتی در یکی از بیمارستان‌های جنوبی شهر تهران کار می‌کند. با مشخص شدن این موضوع ماموران موفق به دستگیری او در بیمارستان شدند.

متهم زن ابتدا به کلانتری منتقل و به جرایمش اعتراف کرد و در ادامه برای تحقیقات به پایگاه پنجم پلیس Police آگاهی تهران منتقل شد.

وی به افسر تحقیق گفت: من تنها زندگی می‌کردم، اما درآمدم کفاف حل مشکلات مالی و بدهی‌هایم را نمی‌داد. از سوی دیگر می‌خواستم پولدار شوم. همین باعث شد دست به اخاذی‌های سیاه بزنم. هفت ماه پیش با دختری که خواهرزاده‌ام است، اخاذی از مردان را شروع کردیم. او در تلگرام Telegram و اینستاگرام Instagram و دیگر شبکه‌های اجتماعی با مرد‌ها دوست می‌شد و آن‌ها را اغفال می‌کرد. او با رفتن به خانه آن‌ها از وضع زندگی‌شان سر درمی‌آورد. وی افزود: بعد کار من شروع می‌شد. چند هفته بعد از آشنایی، با فرد موردنظر تماس می‌گرفتم و خواهرزاده‌ام به نام مریم را به جای دخترم جا می‌زدم که باردار شده و باید هزینه سقط جنین او را بپردازد، در غیر این صورت مقابل خانه‌اش می‌آییم. هر کدام بابت سقط جنین دروغین چند میلیون تومان پرداخت می‌کردند. مدتی بعد تصمیم گرفتم برای کسب پول بیشتر تنهایی دست به اخاذی بزنم. با شناسایی مردانی که دچار مشکلات مالی بودند آن‌ها را با خودم همراه می‌کردم تا نقش برادر یا پسرانم را بازی کنند.

متهم ادامه داد: بعد در کمین مردان هوسران در بزرگراه‌ها می‌نشستم و آن‌ها را به خانه‌ام می‌کشاندم و همدستانم با تهیه فیلم و عکس سیاه ازآن‌ها اخاذی می‌کردند. پول‌ها را میان یکدیگر تقسیم می‌کردیم. در شهر‌های بومهن، فردیس و کرج دست به چنین جرایمی زدیم. چند ماه پیش نیز در تهران با دو مرد آشنا شدم. هر دو مشکل مالی داشتند و یکی از آن‌ها حتی بابت پرداخت دیه مردی ۱۶ میلیون تومان بدهکار بود که با من در اجرای نقشه سیاه اخاذی‌هایم همراه شدند.

در ادامه تحقیقات دو مرد که همدستش بودند نیز در تهران بازداشت شدند و به جرایمشان اعتراف کردند. تحقیقات برای بازداشت خواهرزاده زن اغفالگر و مردان دیگری که با او در این اخاذی‌های سریالی همدست بودند، ادامه دارد.

زن جوان با فریب افراد پولدار از آن‌ها اخاذی می‌کرد. ماجرای فعالیت‌های مجرمانه این زن دو سال پیش زمانی فاش شد که مردی کارخانه دار با حضور در پلیس آگاهی تهران از زنی شکایت کرد. تحقیقات از این شاکی نشان می‌داد او زنی را شب هنگام در یکی از خیابان‌های پایتخت، سوار خودرویش کرده و این گونه ارتباط آن‌ها شکل گرفته است. زن جوان با این ترفند که با شوهرش اختلاف دارد و درصدد جدایی است، مردان جوان را فریب داده و آن‌ها را به دام می‌انداخت.

یکی از قربانیان در شکایتش گفت: چند روز قبل زنی را به‌طور اتفاقی دیدم و دوستی ما شکل گرفت. او یک روز مرا به خانه‌اش دعوت کرد و به من آبمیوه مسموم داد. به محض نوشیدن آن بیهوش شدم. زمانی که چشمانم را باز کردم دیدم چند مرد بالای سرم هستند و تهدیدم می‌کنند. آن‌ها به زور پول و کارت‌های بانکی ام را سرقت کردند. با شکایت این مرد، زن شیاد و همدستانش تحت تعقیب قرار گرفتند و مدتی بعد بازداشت شدند. با تحقیقات از آن‌ها بود که معلوم شد اعضای این باند با به دام انداختن مردان اموالشان را سرقت می‌کنند.مرد جوان باورش نمی‌شود زن مسافر برای او دامی پهن کرده تا اموالش را سرقت کند.

زمانی که اموالش توسط زن جوان به سرقت رفت، او با حضور در پلیس آگاهی تهران شکایتی را مطرح کرد. ماموران زمانی که از وی تحقیق کردند، معلوم شد او به‌عنوان مسافر زنی را سوار خودرویش کرده که در میانه راه این زن با چاقو تهدیدش کرده و به زور گوشی و هر چه پول همراه او بود را سرقت کرد.

همزمان با شکایت این مرد بود که زن میانسال تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. او زمانی که در مواجهه حضوری با شاکی قرار گرفت اعتراف کرد به‌عنوان مسافر سوار خودروی او شده و با وی طرح دوستی ریخته که در ادامه اموالش را سرقت کرده است.

تحقیقات نشان می‌داد این زن علاوه براین که به شیوه‌ای مشابه از رانندگان سرقت کرده از چند مرد پولدار هم پس از برقراری طرح دوستی و تهیه فیلم سیاه، اخاذی کرده است.

اخاذی سیاه

«در تلگرام با زنی به‌طور اتفاقی آشنا شدم. بعد هم چند بار با هم به یکی از کافی شاپ‌های مشهد رفتیم. او مدعی بود از همسرش طلاق گرفته و با پسر خردسالش زندگی می‌کند. من هم به گمان این که گفته‌هایش صحت دارد، فریب گفته‌هایش را خوردم. یک روز که به خانه‌اش رفتم او مخفیانه از من فیلم تهیه کرده بود و با تهدید به انتشار این فیلم از من طی چند مرتبه اخاذی کرد.»

این اظهارات یکی از قربانیان زنی است که در مشهد با فیلم سیاه اخاذی کرده بود.

همزمان با شکایت این مرد، ماموران متوجه شدند این زن افراد دیگری را نیز به شیوه‌ای مشابه به دام انداخته است. او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این‌که مدتی بعد بازداشت شد. متهم با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و به تهیه فیلم سیاه از مردان هوسران و اخاذی‌های میلیونی از آن‌ها اعتراف کرد. تحقیقات از این متهم نشان می‌داد او به‌دلیل کینه‌ای که از شوهرش داشته، بعد از جدایی ازوی تصمیم به این کار گرفته و به این اخاذی‌های سریالی دست زده است.

اخاذ‌ها همیشه در کمین‌اند

افراد شیاد همیشه درکمین هستند و با ترفند و شکل‌های مختلف به‌دنبال اخاذی از افراد هستند. یکی از شایع‌ترین ترفند‌های آن‌ها این است که ممکن است یک زن را به عنوان طعمه در کمین افراد مسافربر قراردهند تا با فریب دادن آن‌ها، اموال و پولشان را به سرقت ببرند و حتی به اخاذی‌های سریالی از آن‌ها دست بزنند.

پس این زنگ خطری است برای افراد که هوشمندانه‌تر عمل کنند تا گرفتار چنین افراد اخاذی نشوند. پلیس در این باره هشدار می‌دهد:

۱ ـ در مکان‌های خلوت و ساعات پایانی شب از سوار کردن افراد غریبه به عنوان مسافر چه زن و چه مرد خودداری کنید.

چه‌بسا ممکن است، فرد مسافر با شیوه متقلبانه درصدد اخاذی از شما باشد و جان و مال شما را به مخاطره بیندازد.

۲ ـ به‌راحتی به مسافران اعتماد نکنید و از وضع زندگی و کار خود با آن‌ها حرف نزنید، زیرا ممکن است، طرف مقابل با اطلاع از وضع شما وسوسه شود و به اخاذی و سرقت از شما دست بزند.

۳ ـ هیچ‌گاه بدون شناخت مسافران خود، شماره‌ای با آن‌ها رد و بدل نکرده و ارتباط دوستی و آشنایی با آن‌ها برقرار نکنید و دعوت آن‌ها را به خانه‌هایشان نپذیرید؛ چراکه ممکن است آن‌ها درصدد آسیب رساندن به شما باشند و با تهیه فیلم‌های سیاه از شما دست به اخاذی بزنند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها