آخرین اخبار
۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۸
بازدید:۱۴۳۰
صد آنلاین | جمعی از شهروندان ایرانی شکایت خود را از دولت آمریکا و ۱۰۰ فرد آمریکایی به دلیل حمایت از گروهک تروریستی پژاک ثبت کردند.
کد خبر : ۹۰۵۰۸
 

به گزارش صد آنلاین ، دادخواست حقوقی از سوی ۴۲ تن از شهروندان غیرنظامی ایرانی که از قربانیان و زیان‌دیدگان ناشی از اقدامات تروریستی گروهک پژاک بوده‌اند، علیه دولت آمریکا و بیش از ۱۰۰ خوانده دیگر آمریکایی که نقش مستقیم در تشکیل، حمایت و تقویت گروه تروریستی پژاک داشته‌اند در شعبه ۵۵ مجتمع شهید بهشتی تهران (امور بین‌الملل) ثبت شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

براساس دادخواست مطروحه، دولت آمریکا با یک سیاست سیستمی در ایجاد و بکارگیری گروه‌های تروریستی نقشی موثر دارد.

قربانیان اقدامات تروریستی آمریکا و گروهک پژاک مدعی شده‌اند: دولت آمریکا حمایت های متعددی اعم از مالی، اطلاعاتی و لجستیکی از گروهک تروریستی پژاک داشته است.

در دادخواست مذکور، خواندگان آن به دو بخش تقسیم می‌شوند؛ بخش اول خواندگان آمریکایی که به هر نحوی به عنوان حامی گروهک پژاک از بدو تاسیس تا کنون به‌حساب می‌آیند و بخش دوم، خواندگان ایرانی که از سرکردگان و مقامات گروهک پژاک می‌باشند.

با توجه به صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی استان تهران جهت رسیدگی به دعاوی حقوقی علیه دولت آمریکا و مقامات آن به استناد قوانین و مقررات بین‌المللی و داخلی، شعبه ۵۵ مجتمع شهید بهشتی که به طور تخصصی به دعاوی مرتبط با امور بین‌المللی رسیدگی می‌کند، مسئول رسیدگی به دادخواست جنایات گروهک تروریستی پژاک در پرتو حمایت‌های دولت ایالات متحده امریکا تعیین شده است.

خواهان‌های این دادخواست بخشی از قربانیان اقدامات تروریستی هستند که توسط گروهک تروریستی پژاک شهید یا مجروح شده‌اند. بر این اساس این افراد شامل دو گروه از شاکیان هستند: گروه اول والدینی هستند که فرزندان آنها مورد ربایش و گروگان‌گیری گروه قرار گرفته‌اند، گروه دوم نیز شامل فرزندان یا همسران آنها هستند که توسط گروهک ناپدید شده اند.

در این دادخواست والدینی نیز طرح دعوا نموده اند که گروه تروریستی پژاک کودکان زیر ۱۵ سال آنها را فریب داده‌اند و با بکارگیری کودکان در اقدامات آموزش‌های نظامی و اقدامات تروریستی مخاطرات جدی علیه آنها فراهم یا فرزندان آنها را در معرض نابودی قرار داده است.

قابل ذکر است که خواهان‌های دادخواست مذکور، علاوه بر مطالبه خسارات مادی و معنوی، خسارات تنبیهی و سایر خسارات دادرسی را نیز به عنوان بخش دیگری از خواسته خود مطالبه نموده‌اند.

گروهک تروریستی پژاک، یکی از گروه‌های تروریستی در غرب کشور است که با حمایت مستقیم آمریکا و کشورهای اروپایی ایجاد شده است. این گروه علاوه بر ناامنی در غرب کشور که مانع جدی برای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی آن منطقه بوده است، تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر از شهروندان عمدتا غیرنظامی کرد و بیگناه را به شهادت رسانده و قصد انجام اقدامات تروریستی دیگری نیز علیه زیرساخت‌های حیاتی غرب کشور داشته که خنثی شده است.

سران این گروهک تروریستی علیرغم تحت تعقیب بودن توسط پلیس بین الملل، با سفارش و امر دولت آمریکا آزادانه در کشورهای اروپایی از جمله کشور سوئد؛ اقامت و تردد داشته و اقدامات تروریستی علیه مردم ایران را طراحی می‌نمایند.

بر اساس جدیدترین اظهارات یکی از سرکردگان این گروهک با نام مستعار زیلان وژین که در اقدامی عجیب با رسانه بی بی سی فارسی انجام گرفته است نامبرده اذعان می دارد که اعضای این گروه تروریستی آزادانه در اروپا و آمریکا تردد و فعالیت می‌کنند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها