آخرین اخبار
۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۲
بازدید:۱۱۹
صد آنلاین | اتباع روسیه در آلمان به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به تاسیسات نظامی دستگیر شده‌اند. دادستان‌های انگلیسی ادعا می‌کنند که ماموران روسی انباری را که حاوی کمک‌های مالی برای اوکراین بود به آتش کشیدند. سوئد در حال تحقیق در مورد اقدامات خرابکارانه تحت حمایت روسیه است. دولت چک مسکو را به خرابکاری در راه آهن خود نیز متهم می‌کند.
کد خبر : ۹۰۴۹۳

به گزارش صد آنلاین ، به نوشته هال برندز، تحلیل گر برجسته مسائل بین‌الملل، بلومبرگ، در همین حال، طبق گزارش‌ها، استونی تعداد زیادی از توطئه‌های روسیه را در خاک خود کشف کرده است. کشتی‌های روسی مظنون به هدف قرار دادن کابل‌های ارتباطی و مزارع بادی در دریای شمال هستند. اکنون، مسکو ممکن است درگیر آتش‌سوزی‌های مشکوک – از جمله آتش‌سوزی که یک مرکز خرید را فرا گرفت – در لهستان باشد. فهرست اتهامات همچنان ادامه دارد.

 

 

 

روسیه طبیعتا هر گونه تقصیر را انکار می‌کند، اما در جایی که این مقدار دود وجود دارد - به معنای واقعی کلمه یا مجازی - احتمالاً آتش نیز وجود دارد. همانطور که کاجا کالاس، نخست وزیر استونی گفته است، به نظر می‌رسد روسیه در حال به راه انداختن یک «جنگ سایه» علیه اروپا است. کارزاری که هدف آن تضعیف حمایت غرب از اوکراین، یا حداقل مجازات کشورهای اروپایی برای ارائه آن است. با انجام این کار، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین همچنین پیش نمایشی از روسیه بسیار خشمگین و تهاجمی که از جنگ کنونی بیرون خواهد آمد، ارائه می‌دهد.

 

 

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها