۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
بازدید:۱۷۸
صد آنلاین | مشاور امنیت ملی آمریکا امروز-چهارشنبه- گفت: مدیر سیا ر به دوحه می‌رود تا با قطری‌ها درباره آتش‌بس در غزه صحبت کند.
کد خبر : ۹۰۴۳۹

 

به گزارش صد آنلاین ، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار کرد: ما منتظر پاسخ حماس به پیشنهاد آتش‌بس از طریق میانجی‌های قطری هستیم. ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به دوحه سفر خواهد کرد تا در مورد این پیشنهاد با مقامات قطری در راس آن وزیر خارجه این کشور گفت‌وگو کند.

 

 

 

 

 

 

مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگویی با خبرنگاران گفت: پیشنهاد آتش‌بسی که اسرائیل پیشتر قبول کرد امروز نیز همچنان قبول دارد.

سالیوان با بیان اینکه واشنگتن توجهی به سر و صدای رسانه‌های مختلف درباره پاسخ احتمالی حماس به پیشنهاد نمی‌کند، افزود: واشنگتن تنها به پاسخ رسمی حماس که به میانجی‌ها منتقل خواهد شد، توجه دارد.

وی ادامه داد: واشنگتن شبانه روزی با میانجی‌های قطری در ارتباط است. امیدواریم حماس با پیشنهاد آتش‌بس به عنوان بهترین راه پایان جنگ و بازگشت اسیران اسرائیلی و افزایش کمک‌های انسانی به غزه موافقت کند.

سالیوان افزود: آنچه ما دوست داریم در آخر کار ببینیم یک استراتژی فراگیر و منسجم مرتبط با پایان عملیات نظامی در غزه است.

به گفته مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد: به فشار بر اسرائیلی‌ها درخصوص استراتژی کامل و منسجم در زمینه پایان عملیات نظامی ادامه خواهیم داد.

به گزارش اسکای نیوز، سالیوان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: هیچ برنامه‌ای برای اعزام مربیان نظامی آمریکایی به اوکراین نداریم.

او همچنین تاکید کرد: آمریکا کمک‌های نظامی جدید به اوکراین را ظرف هفته‌های آینده اعلام خواهد کرد.

دستیار رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی همچنین گفت که ممکن است پس از دیدار نزدیک روسای جمهور آمریکا و فرانسه، اظهارات جدیدی از سوی واشنگتن در مورد مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه صادر شود.

وی افزود: این (مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه) یکی از موضوعات مهم در دستور کار دیدار بایدن و ماکرون، روسای جمهور آمریکا و فرانسه خواهد بود که به تاریخ نزدیک شدن به اجلاس سران G۷ مربوط می‌شود.

سالیوان ادامه داد: ما تلاش زیادی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که بتوانیم در چند روز آینده در مورد این روند شفاف سازی کنیم. این یک اولویت برای ایالات متحده است. ممکن است جزئیات بیشتر را پس از گفت‌وگوهای بایدن و ماکرون منتشر کنیم.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها