آخرین اخبار
۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۶
بازدید:۶۴
صد آنلاین | وزیر خارجه ایتالیا با بیان اینکه ایتالیا از ابتدای حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ تاکنون هشت بسته حمایتی به اوکراین ارائه کرده است، گفت: نهمین بسته نیز در حال آماده شدن است و مامبا بخشی از آن است.
کد خبر : ۸۹۹۳۶

به گزارش صد آنلاین ،  آنتونیو تاجانی اعلام کرد که رم یک سامانه دفاع هوایی SAMP/T به اوکراین ارسال خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 تاجانی اظهار کرد: اوکراین از ما درخواست سامانه SAMP/T کرده است و این سامانه را که ابزاری مهم در دفاع هوایی است، ارسال خواهیم کرد.

سامانه SAMP/T که با نام «مامبا» هم شناخته می‌شود، ساخت مشترک ایتالیا و فرانسه است که می‌تواند همزمان به ده‌ها هدف شلیک کرده و هر بار ۱۰ راکت را رهگیری کند.

فرانسه و ایتالیا در سال ۲۰۲۳ اولین سامانه SAMP/T را به اوکراین تحویل داده بودند. اما کی‌یف در ماه‌های اخیر باز هم خواستار دریافت سامانه‌های دفاعی هوایی شده است.

ایتالیا از ابتدای حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ تاکنون هشت بسته حمایتی به اوکراین ارائه کرده است. تاجانی گفت که نهمین بسته نیز در حال آماده شدن است و مامبا بخشی از آن است. وی به زمان ارائه آن اشاره نکرد.

دولت ایتالیا تاکنون جزئیات هیچ یک از بسته‌های کمکی خود به اوکراین را فاش نکرده است. یک منبع آگاه به رویترز گفت که احتمال می‌رود، ایتالیا یک سامانه SAMP/T را که در حال حاضر در کویت مستقر است به اوکراین بفرستد.

روزنامه کوریره دلا سرا دوشنبه نوشت، انتظار می‌رود که پس از برگزاری نشست سران کشورهای گروه هفت که هفته آینده به میزبانی ایتالیا برگزار می‌شود، دولت رم برای ارسال بسته کمکی جدید به اوکراین چراغ سبز نشان دهد.

وزرای خارجه گروه هفت ماه آوریل وعده دادند که سامانه‌های دفاع هوایی بیشتری در اختیار اوکراین قرار دهند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها