۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۰
بازدید:۶۰
صد انلاین | جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف یک فقره زمین خواری و تصرف اراضی ملی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در شهرستان زاهدان خبر داد.
کد خبر : ۸۹۹۳۲

به گزارش صد آنلاین ، سرهنگ  علیرضا دلیری   بیان داشت: در اجرای طرح مبارزه با جرایم اقتصادی پدیده شوم زمین خواری شکایتی مبنی بر تصرف اراضی دولتی به مالکیت اداره کل منابع طبیعی به اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی واصل و موضوع بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 وی افزود: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته مشخص شد فردی به هویت معلوم در یکی از مناطق روستایی حاشیه‌ای زاهدان با دیوارکشی و ساخت و ساز ۴۰۰۰ متر مربع از اراضی متعلق به اداره کل منابع طبیعی را بصورت غیرقانونی تصرف کرده است.

 این مقام انتظامی استان اظهار داشت: در اجرای دستور مقام قضایی، متهم به پلیس امنیت اقتصادی احضار و تحقیقات لازم انجام و ضمن تفهیم اتهام با تشکیل پرونده جهت ادامه رسیدگی و سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان معرفی شد.

 

 

طبق آمار از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ۲۹۰۸ مورد از اراضی دولتی کشور که به تصرف زمین‌خواران درآمده رفع تعرض شده که ۴۷۶ فقره به میزان بیش از ۱۶ درصد در استان فارس رخ داده است. استان تهران نیز در آبان امسال عنوان بیشترین تعرض به اراضی دولتی را از آن خود کرد.

 جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ارزش اراضی ملی کشف شده در این عملیات را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرده و بیان داشت:حفظ و حراست از بیت المال و اراضی ملی یکی از اولویت‌های ماموریت پلیس است که این موضوع با جدیت و اقتدار پیگیری و دنبال خواهد شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب ماهشهر از دستگیری دو کارمند شهرداری این شهر در راستای مقابله با مفاسد اداری خبر داد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها