آخرین اخبار
۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷
بازدید:۵۹۸۷
صد آنلاین | «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه، درباره توافق آتش‌بس و تبادل اسرا با مقاومت فلسطین گفت: «می‌توانیم مرحله اول قرارداد را اجرا کنیم و سپس شروط مرحله دوم را ارائه کنیم.»
کد خبر : ۸۹۸۸۷
 

 

به گزارش صد آنلاین ، طبق شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو گفت هنوز تعداد اسرایی که در مرحله اول قرارداد آزاد خواهند شد، تعیین نشده است.

 

 

 

 

 

او در ادامه گفت: «جزئیات قرارداد را اعلام نخواهم کرد، آنچه بایدن ارائه کرد، دقیق نیست و جزئیاتی وجود دارد که روشن نشده است. بایدن تنها بخشی از سرفصل‌های قرارداد تبادل را ارائه کرد و بعد از ۱۶ روز دیگر مسائل بررسی خواهند شد، ما بدون توقف اهداف جنگ، هرگز آن را متوقف نخواهیم کرد.»

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفت تل‌آویو یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل‌آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش‌بس ۶ هفته‌ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. بااین‌حال، اگر مذاکرات بیشتر از ۶ هفته به طول بینجامد، آتش‌بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

در مرحله دوم این طرح پیشنهاد، حماس تمام اسرای صهیونیست را که در غزه تحت کنترل کرده، آزاد خواهد کرد و رژیم صهیونیستی هم در مقابل تمام نیروهای خود را از غزه خارج می‌کند.

به گفته بایدن، سومین و آخرین مرحله این طرح پیشنهادی آتش‌بس، شامل یک طرح بزرگ بازسازی غزه خواهد بود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات خود گفت «می‌توانیم درگیری‌ها را به مدت ۴۲ روز برای بازگرداندن افراد ربوده شده متوقف کنیم اما نمی‌توانیم جنگ را متوقف کنیم، ما هرگز از پیروزی مطلق دست برنخواهیم داشت.»

نتانیاهو در ادامه تاکید کرد «در قرارداد پیشنهادی، با برقراری آتش‌بس فراگیر» موافقت نکرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد طرفی که در آینده در غزه حاکمیت را به دست خواهد گرفت، «حماس یا تشکیلات خودگردان نیست.»

او در پایان نیز گفت: «ایرانی‌ها و تمامی دشمنانمان در حال نظاره ما هستند و می‌خواهند ببینند آیا ما تسلیم می‌شویم یا نه، این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.»

 

 
منبع: ایسنا
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها