آخرین اخبار
۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
بازدید:۴۳۶
صد آنلاین | حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان اعضای باندی که اقدام به جعل نامه و مختومه کردن چند پرونده کرده بودند را شناسایی کردند.
کد خبر : ۸۹۸۴۸
 
 

به گزارش صد آنلاین ، حفاظت اطلاعات و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان در بررسی پرونده‌های اجرای احکام کیفری با موضوع مهمی در مورد چند پرونده برخورد می‌کنند و متوجه می‌شوند، در این پرونده‌ها نامه رفع بازداشت اسناد بازداشت شده بابت قرار وثیقه صادر شده و یا اینکه در مورد دیگری، پرونده بدون اجرای دادنامه مختومه شده است.

 

 

 

 

 

 

در اصل کارکرد ویژه گروه موصوف این بوده است که با همکاری و همدستی چند نفر از کارکنان اداری دادگستری و با توسل به اقدامات مجرمانه و جعل نامه‌های مکانیزه، اقدام به مختومه کردن چند پرونده اجرای احکام کیفری و رفع بازداشت از وثیقه‌ها می‌کرده است.

موضوع به سرعت مورد بررسی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و دادگستری کل استان قرار می‌گیرد و دو نفر از محکومانی که پرونده‌هایشان بدون اجرای حکم مختومه شده بود، جلب می‌شوند. با آغاز تحقیقات از محکومان جلب شده، محکومان دو نفر از عاملین اصلی تشکیل شبکه رشا و ارتشاء را معرفی می‌کنند و این افراد با اقدام فوری دادگستری کل استان بازداشت می‌شوند.

با دستگیری متهمان و مطابق اظهارات آن‌ها پای سه نفر از کارکنان اداری دادگستری نیز به پرونده باز می‌شود و این افراد هم پس از بازداشت و انجام تحقیقات به ارتکاب بزه مذکور اقرار می‌کنند.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، مطابق اطلاعات به دست آمده تمامی متهمان بازداشت شده با صدور قرار تأمین کیفری به زندان اعزام شده‌اند.

 
 
 
 
 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها