آخرین اخبار
۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۵
بازدید:۲۱۱۵
صد آنلاین | صدراعظم آلمان، اولاف شولتس، گفت هدف اقدام اخیر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در تقویت مرز‌های شرقی خود بازدارندگی علیه روسیه است. او در سخنان روز یکشنبه خود همچنین گفت برای مسکو باید روشن باشد که ناتو در صورت لزوم آماده دفاع از خود است.
کد خبر : ۸۹۸۳۱

 

به گزارش صد آنلاین ، صدراعظم آلمان، اولاف شولتس، گفت هدف اقدام اخیر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در تقویت مرز‌های شرقی خود بازدارندگی علیه روسیه است.

 

 

 

 


 
او در سخنان روز یکشنبه خود همچنین گفت برای مسکو باید روشن باشد که ناتو در صورت لزوم آماده دفاع از خود است.
 
به گزارش رویترز، شولتس در سخنان خود در «مجمع اقتصادی شرق آلمان» که نخست وزیر لیتوانی نیز در آن حضور داشت گفت آلمان نقشی پیشرو در حضور یافتن ناتو در بخش منطقه بالتیک مرز روسیه داشته است.
 
شولتس گفت: «و از آنجایی که تهدید روسیه ادامه خواهد داشت، ما و سایر متحدان سال گذشته تصمیم گرفتیم واحد‌های بیشتری را در کشور‌های بالتیک مستقر کنیم و در آینده یک تیپ کامل را در آنجا دائمی مستقر کنیم.»
 
شولتش گفت: «این چرخش در سیاست امنیتی برای نشان دادن این موضوع به روسیه ضروری است» که آماده دفاع از هر سانتی‌متر مربع «از خاک ناتو در برابر حملات هستیم.»
 
صدراعظم آلمان گفت که دیپلماسی تنها با دست پر و از «موضع قدرت» موفق خواهد بود.
 
او گفت کاملا ضرورت دارد که کشور‌های بالتیک بتوانند به طور کامل به متحدان ناتو تکیه کنند که در صورت حمله روسیه، اعضای ناتو برای دفاع از آن‌ها شتاب خواهند کرد.
 
او گفت معتبر بودن این وعده بر محاسبات روسیه اثر می‌گذارد.

 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها