آخرین اخبار
۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۰
بازدید:۳۷۳
صد آنلاین | کارشناسان با اشاره به دستاورد‌های ارتش روسیه و اوکراین در ماه‌های گذشته، می‌گویند که همچنان هیچ چشم‌اندازی برای پایان جنگ میان این ۲ کشور همسایه دیده نمی‌شود.
کد خبر : ۸۹۷۳۳

به گزارش صد آنلاین ، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که یگان‌های گروه نیرو‌های مرکز ارتش این کشور شهرک اومانسکویه در دونتسک را تحت کنترل خود درآوردند.

 

 

 

 

 

در همین حال، روسیه به‌تازگی ده‌ها موشک و پهپاد را به تاسیسات انرژی و زیرساخت‌های حیاتی در سراسر اوکراین شلیک کرد که این حمله‌ها به زیرساخت‌های اوکراین آسیب رساند. 

این حمله‌ها باعث شد تا دولت اوکراین درخواست جدیدی برای دریافت کمک‌های بیشتر دفاع هوایی صادر کند.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که ۳۵ فروند از ۵۳ موشک روسیه و ۴۶ فروند از ۴۷ پهپاد تهاجمی مورد استفاده برای حمله‌ها را سرنگون کرده است.

زلنسکی: کشور‌ها همچنان بخش‌هایی از تسلیحات روسیه را تامین می‌کنند

ولودیمیر زلنسکی در اجلاس گفت‌وگوی شانگری‌لا در سنگاپور گفت که کشور‌های سراسر جهان همچنان بخش‌هایی از تسلیحات روسیه را تامین می‌کنند.

زلنسکی گفت که این موضوع به مسکو اجازه می‌دهد تا تحریم‌ها را دور بزند.

او گفت: برخی از عناصری که بخشی از تسلیحات روسیه را تشکیل می‌دهند از چین ارسال می‌شوند، اما باید اشاره کنم که عناصری از کشور‌های دیگر جهان نیز وجود دارند. 

زلنسکی با وزیر دفاع آمریکا دیدار می‌کند

یک مقام آمریکایی گفت که ولودیمیر زلنسکی و رستم عمروف، وزیر دفاع اوکراین امروز در حاشیه نشست شانگری‌لا با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا دیدار خواهند کرد.

این مقام گفت که این مقام‌ها در مورد وضعیت میدان جنگ کنونی در اوکراین بحث خواهند کرد. همچنین آستین بر تعهد آمریکا برای اطمینان از برخورداری اوکراین از آنچه که برای مقابله با روسیه نیاز دارد، تاکید خواهد کرد.

آمریکا به‌دنبال مطالعه بیشتر استراتژی نظامی روسیه

به گزارش وب‌سایت دولتی «سیستم مدیریت جوایز آمریکا»، پنتاگون مناقصه‌ای را برای خرید کتاب‌هایی درباره استراتژی نظامی روسیه که از سوی نویسندگان غربی نوشته شده، اعلام کرده است. 

این گزارش می‌گوید که این خرید برای آموزش خلبانان در پایگاه نیروی هوایی ماکسول در آلاباما، جایی که آژانس تحقیق‌های تاریخی نیروی هوایی و دانشگاه هوایی در آن قرار دارند، انجام خواهد شد. 

پکن: چین هرگز به طرف‌های درگیری اوکراین سلاح نداده است

دونگ جون، وزیر دفاع چین در اجلاس گفت‌وگوی شانگری‌لا گفت: چین به روسیه و اوکراین تسلیحات نمی‌دهد و صادرات کالا‌های دومنظوره را به‌شدت کنترل می‌کند.

وزیر دفاع چین گفت: ما هرگز به هیچ یک از طرفین درگیری تسلیحات نداده‌ایم. ما کنترل دقیقی بر صادرات دومنظوره ایجاد کرده‌ایم و هرگز کاری انجام نداده‌ایم که بتواند اوضاع را متشنج کند.

رهگیری ۳ پهپاد بر فراز منطقه بلگورود روسیه

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند هوایی روسیه ۳ پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه مرزی بلگورود منهدم کرده است.

در این بیانیه آمده است: تلاش‌های کی‌یف برای استفاده از پهپاد‌های بال ثابت برای انجام حمله به اهدافی در روسیه بین ساعت ۰۸:۰۰ تا ۸:۳۰ به‌وقت مسکو خنثی شد.

 

 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها