۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
بازدید:۱۴۸
صد آنلاین | در پی تشدید حملات عامدانه رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان و حمله پهپادی اخیر این رژیم به یک خودرو غیرنظامی در نبطیه، هیئت دائم لبنان در سازمان ملل، از اسرائیل به شورای امنیت شکایت کرد.
کد خبر : ۸۹۵۱۹

به گزارش صد آنلاین ، در پی افزایش تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه غیرنظامیان در جنوب لبنان، نمایندگی دائم لبنان در سازمان ملل متحد در نیویورک به دستور وزارت امور خارجه این کشور، شکایت‌نامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل علیه اسرائیل ارائه داد.

 

 

 

 

 در این شکایت‌نامه به حمله پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی به یک خودرو غیرنظامی اشاره شده که منجر به شهادت راننده این خودرو و مجروح شدن سه دانش آموز در یک سرویس مدرسه در جاده شوکین- کفر دجال واقع در جنوب غربی شهر نبطیه گشت.

هیئت دائم لبنان در سازمان ملل در شکایت‌نامه خود تاکید کرد: از آنجایی که حقوق بشردوستانه بین المللی، محافظت از غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی را بر اساس ماده ۲۷ کنوانسیون چهارم ژنو تضمین می‌کند، بنابراین تجاوز عامدانه اسرائیل به یک خودروی غیرنظامی و سرویس مدرسه حامل دانش آموزان خردسال، نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی به شمار می‌رود و جنایت جنگی است.

در ادامه این شکایت‌نامه آمده است: حمایت از کودکان در زمان جنگ یک اصل در حقوق بشر دوستانه بین المللی به شمار می‌رود و بر اساس ماده ۱۶ کنوانسیون ژنو همه کشور‌ها موظف به احترام به این اصل و محافظت از کودکان هستند و تحت هیچ شرایطی کودکان نباید در جنگ مورد هدف تحرکات متجاوزانه قرار بگیرند.

هیئت لبنان در سازمان ملل تصریح کرد: با توجه به آسیب پذیری شدید کودکان، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۴ اعلامیه حمایت از زنان و کودکان در شرایط اضطراری و درگیری‌های مسلحانه را صادر کرد که شامل ممنوعیت حمله به غیرنظامیان است.

بر اساس این شکایت‌نامه، لبنان از شورای امنیت می‌خواهد که اسرائیل را مجبور کند تا به قوانین بشردوستانه بین‌المللی و حقوق کودکان احترام بگذارد و از هدف قرار دادن غیرنظامیان خودداری کند. همچنین شورای امنیت باید هدف قرار دادن مستقیم، عامدانه و مکرر غیرنظامیان توسط اسرائیل را محکوم و تلاش کند تا اطمینان حاصل گردد که این رژیم از مجازات به خاطر این جنایت‌های جنگی فرار نمی‌کند.

هیئت دائم لبنان در سازمان ملل در پایان تاکید کرد: شکست اعضای شورای امنیت در محکوم کردن این جنایات اسرائیل، دست این رژیم را در ادامه حملات عامدانه علیه غیرنظامیان بدون هیچگونه مانعی باز می‌گذارد.

 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها