آخرین اخبار
۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۷
بازدید:۵۷۶
صد انلاین | رئیس جمعیت هلال احمر دزفول از امدادرسانی نجاتگران پایگاه امداد و نجات «علی کله» به مصدومان حادثه دیده در اثر شیرجه زدن در آب کم عمق خبر داد.
کد خبر : ۸۹۴۸۵

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از مهر، مصطفی طحان عصر امروز جمعه در گفت و گویی رسانه‌ای گفت: هر ۶ نفر مصدوم مراجعه کننده به این پایگاه در اثر شیرجه زدن در نقاط کم عمق از ناحیه سر و گردن آسیب دیده که ۲ نفر به دلیل ترومای شدید و نیاز به اقدامات درمانی بیشتر به بیمارستان بزرگ دزفول منتقل شدند.

 

 

 

 

 

وی افزود: با توجه به ویژگی‌های بستر رودخانه، وجود عوارض طبیعی فراوان و یکنواخت نبودن عمق در نقاط مختلف، لذا شیرجه زدن و شنا کردن در نقاط ناایمن بدون داشتن شناخت و مهارت کافی می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشت تجربه‌های تلخی داشته‌ایم که منجر به غرق شدگی و فوت تعدادی از هموطنان در رودخانه دز شده، لذا به جهت جلوگیری از بروز هر گونه حادثه ناگواری بسیار ضروری است که گردشگران محترم از انجام حرکات نمایشی و هیجانی، شنا در نقاط پر خطر از جمله نزدیک سد تنظیمی و شوخی‌های بی مورد درون رودخانه پرهیز کنند.

وی در پایان همچنین با اشاره به متفاوت بودن شرایط شنا در رودخانه و آب‌های خروشان با استخرها و سایر محیط‌های آبی گفت: کودکان در معرض خطرات زیادی در رودخانه قرار دارند و ضروری است خانواده‌ها هنگام مراجعه به مناطق گردشگری کنار رودخانه‌ها هوشیاری کافی را نسبت به فرزندان خود داشته باشند.

طحان همچنین با اشاره به نقش رسانه‌های محلی در فرهنگ‌سازی گفت: از رسانه‌ها و فعالین فضای مجازی انتظار می‌رود آنگونه که در معرفی جاذبه‌ها و رشد بسیار خوب صنعت گردشگری در شهرستان نقش بسیار زیادی ایفا کرده‌اند، نسبت به اطلاع رسانی در خصوص خطرات موجود و لزوم رعایت نکات ایمنی و احتیاط‌های لازم به جهت جلوگیری از رخداد حوادث ناگوار از طریق خود ایمنی و خود مراقبتی کوشا باشند.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها