۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶
بازدید:۱۳۹
صد آنلاین | چین امروز (جمعه) تاکید کرد برای طرف‌های درگیر در جنگ اوکراین تسلیحات صادر نمی‌کند.«وو چیان»، سخنگوی وزارت دفاع چین خاطرنشان کرد پکن برای طرف‌های جنگ اوکراین تسلیحات صادر نکرده و بر صادرات کالاهای دارای کاربری دوگانه نظامی-غیرنظامی کنترل سفت و سختی را اعمال می‌کند.
کد خبر : ۸۹۴۳۵


به گزارش صد آنلاین ،  چین امروز (جمعه) تاکید کرد برای طرف‌های درگیر در جنگ اوکراین تسلیحات صادر نمی‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

«وو چیان»، سخنگوی وزارت دفاع چین خاطرنشان کرد پکن برای طرف‌های جنگ اوکراین تسلیحات صادر نکرده و بر صادرات کالاهای دارای کاربری دوگانه نظامی-غیرنظامی کنترل سفت و سختی را اعمال می‌کند.

وو به خبرنگاران بیان کرد که به گفته دریاسالار «دونگ جون»، وزیر دفاع چین، این کشور «به وظایف خود پایبند بوده و به هیچ یک از طرف‌های جنگ اوکراین تسلیحات عرضه نکرده و کنترلی شدید را بر صادرات کالاهای با کاربری دوگانه نظامی-غیرنظامی مطابق با قوانین و مقررات اعمال می‌کند.»

این اظهارات پس از آن مطرح شد که «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو، امروز جمعه مدعی شد شکی نیست که چین به روسیه در جنگ اوکراین کمک می‌کند.

امروز همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از منابع گزارش داد چین تایید کرده که در کنفرانس صلح اوکراین در ماه ژوئن در سوییس، شرکت نخواهد کرد. روسیه که طرف درگیر در جنگ اوکراین است نیز به این کنفرانس دعوت نشده است.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه گفت: طرح کنفرانس اوکراین به میزبانی سوییس با خواسته‌های چین و انتظارات جهان متفاوت است، به همین دلیل شرکت پکن در این رویداد دشوار است.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها