۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳
بازدید:۳۲۹
صد آنلاین | با گذشت بیش از یک سال وقفه در روند مذاکرات طرف های یمنی به منظور تسریع روند تبادل اسرا، انصارالله یمن در اقدامی بشردوستانه با آزادی ۱۱۲ اسیر مزدور ائتلاف بین‌المللی علیه یمن که در میادین و جبهه‌های مختلف به اسارت در آمده بودند، موافقت کرد.
کد خبر : ۸۹۴۲۹
 

به گزارش صد انلاین ، انصارالله یمن در چارچوب ابتکار بشردوستانه سید عبدالملک الحوثی، رهبر انقلاب یمن با آزادی بیش از یکصد نفر از مزدوران ائتلاف بین‌المللی علیه یمن موافقت کرد.

 

.

 

 

 

 

بر همین اساس 112 مزدور ائتلاف یمنی که در زمره آنها افراد بیمار، زخمی و سالمند نیز دیده می‌شوند، در اقدامی یکجانبه از زندان‌های صنعا آزاد شدند.

«عبدالقادر المصطفی»؛ رئیس کمیته ملی رسیدگی به امور اسرا در گفتگو با خبرنگار تسنیم در صنعا ضمن تشریح جزئیات این عملیات بشردوستانه اظهار داشت: صنعا قصد دارد با اتکا به این اقدام یکجانبه زمینه از سر گیری مذاکرات به منظور حل‌و‌فصل نهایی این پرونده از طریق تبادل همه اسرای دو طرف درگیری‌ها را تسهیل کند.

یمن , جنبش انصارالله یمن , سید عبدالملک بدرالدین الحوثی ,

«محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی انصارالله نیزدر حاشیه این مراسم به خبرنگار تسنیم در صنعا گفت: ابتکار رهبر انقلاب یمن در آزادی اسرای ائتلاف بین‌المللی علیه یمن نشانگر توانایی طرف‌های یمنی به منظور حل‌وفصل تمامی اختلافات داخلی و موجب وحدت صفوف طرف‌های یمنی در مواجهه با رژیم صهیونیستی خواهد شد.

یمن , جنبش انصارالله یمن , سید عبدالملک بدرالدین الحوثی ,

 

 

ابتکار سید عبدالملک الحوثی در آزادی اسرای مزدور یمنی در شرایطی است که این پرونده در طول یک‌سال اخیر تقریبا راکد باقی مانده بود. تلاش‌های انصارالله به منظور تسهیل آغاز روند تبادل اسرا میان طرف‌های درگیر در بحران یمن هنوز با واکنش مثبتی از سوی نیروهای تحت حمایت ائتلاف بین‌المللی همراه نشده. در همین راستا برخی از فشارهای آمریکا به منظور توقف و مانع ‌تراشی در مسیر گفتگوهای طرف 2های یمنی سخن می‌گویند.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها