آخرین اخبار
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۹
بازدید:۲۳۴
صد آنلاین | پولتیکو اعلام کرده رئیس‌جمهور آمریکا به‌طور مخفیانه به اوکراین اجازه داده است از سلاح‌های ساخت آمریکا در حمله به خاک روسیه استفاده کند.
کد خبر : ۸۹۳۹۲

 

به گزارش صد آنلاین ، رویترز به نقل از پولتیکو اعلام کرد که جو بایدن - رئیس‌جمهور آمریکا - به‎‌طور مخفیانه به اوکراین اجازه داده است که با استفاده از سلاح‌های آمریکایی، خاک روسیه را هدف قرار دهد، البته این اجازه تنها شامل مناطق نزدیک به خارکیف می‌شود.

 

 

 

 

پیش‌تر انگلستان اعلام کرده بود که اوکراین می‌تواند با استفاده از سلاح‌های این کشور به داخل قلمروی روسیه حمله کند؛ اتفاقی که با هشدار مقامات روسیه از جمله ولادیمیر پوتین - رئیس‌جمهور این کشور - همراه شده بود.

هال برندز، پروفسور مسائل بین‌الملل دانشگاه جان هاپکینز، به‌تازگی در یادداشتی اعلام کرده اجازه آمریکا به اوکراین برای حمله به خاک روسیه با سلاح‌های آمریکایی، می‌تواند نتیجه جنگ را تغییر دهد و تهدیدات روسیه در این باره کارساز نیست. این کارشناس برجسته معتقد است در صورتی که روسیه به خاطر این اتفاق به یکی از اعضای ناتو حمله کند، روسیه دیگر با اوکراین نمی‌جنگد و این جنگ به رویارویی روسیه و ناتو تبدیل می‌شود که شکست قطعی مسکو را در پی خواهد داشت.

 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها