آخرین اخبار
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
بازدید:۷۶۴
حوادث صد آنلاین | رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملین فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهمین دستگیر شده بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب با ارزش ریالی حدود 15 میلیارد تومان کشف شد که قسمت عمده این داروها مربوط به پیوند عضو است.
کد خبر : ۸۹۳۳۰

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملین فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهمین دستگیر شده بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب با ارزش ریالی حدود 15 میلیارد تومان کشف شد که قسمت عمده این داروها مربوط به پیوند عضو است.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر فروش داروهای غیرمجاز و همچنین داروهای نایاب و کمیاب در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی ناشناس تحقیقات سایبری پلیس فتا آغاز شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 


این مقام انتظامی تصریح کرد:  در اولین اقدام کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت مشخص شد یک کانال تلگرامی با بیش از پانصدهزار نفر مخاطب در حال فروش داروهای پیوند عضو و دیگر داروهای نایاب است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم تحقیقات پرونده با تلاش شبانه روزی پلیس و بررسی های علمی و تخصصی هویت گردانندگان کانال به دست آمد و مشخص شد آنها با ارتباط گسترده ای که از طریق شغل و رشته خود دارد داروهای سقط جنین و داروهای پیوند عضو را بصورت غیرقانونی از مراجع رسمی توزیع خارج کرده و ضمن نگهداری آنها در انبارهای غیرمجاز با قیمتهای گزاف در فضای مجازی به فروش می رساندند.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: پس از شناسایی هویت مجرمین و تشریفات قضایی،متهمین در محل اختفای خود دستگیر شدند و انبار آنها با بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب کشف و ضبط شد.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه خط قرمز پلیس سلامت مردم است افزود: پلیس فتا با حضور مستمر و شبانه روزی در فضای مجازی با کسانی که جان و مال مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می دهند ، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

 

 

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه مصرف برخی داروها بدون دستور پزشک میتواند مرگ آور باشد به شهروندان توصیه کرد: علاوه بر اینکه مصرف خودسرانه دارو می تواند آسیبهای بسیاری جدی در پی داشته باشد،امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته نیز در فضای مجازی متصور است،حتما هرگونه دارو و مواد بهداشتی از مراجع رسمی،داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و با هماهنگی پزشک مصرف شود،شهروندان می توانند برای اعلام هرگونه موارد مشکوک از طریق مرکز فوریتهای سایبری با شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.

 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها