آخرین اخبار
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
بازدید:۷۸۴
صد آنلاین |  معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان در امور شوراهای حل اختلاف از رهایی یک محکوم به قصاص نفس خبر داد و گفت: این فرد ۳۶ ساله از سال ۱۳۹۴ به مدت ۹ سال به دلیل ارتکاب به قتل در حبس بود که با اعلام رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت.
کد خبر : ۸۹۲۲۰

 به گزارش صد آنلاین ، معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان در امور شوراهای حل اختلاف از رهایی یک محکوم به قصاص نفس خبر داد و گفت: این فرد ۳۶ ساله از سال ۱۳۹۴ به مدت ۹ سال به دلیل ارتکاب به قتل در حبس بود که با اعلام رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت.

 

 

 

 

 

سید احمد میرمحمدی روز چهارشنبه با اشاره به تاکیدات رئیس کل دادگستری استان مبنی بر ورود به پرونده های قصاص جهت ایجاد سازش گفت : در چنین مواردی اولیاء دم با اقدام خداپسندانه وکریمانه خود علاوه برعفو قاتل، زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه را فراهم می کنند.

وی عنوان کرد: در این پرونده تیم مصالحه قصاص شورای حل اختلاف استان با برگزاری جلسات متعدد تلاش کردند، رضایت خانواده مقتول را برای بخشش این فرد بگیرند.

در گزارش از روابط عمومی این مجموعه؛ رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب شهرستان رشت از ابتکار قاضی گیلانی در صدور آرای جایگزین حبس خبر داد.

عبدالله یاری افزود: مجازات قاضی گیلانی برای یک متهم به جای حبس، تهیه بسته های معیشتی و کتاب بود.

وی عنوان کرد: با ابتکار عمل قاضی شعبه ۱۰۷ کیفری ۲ شهرستان رشت پس از احراز شرایط قانونی، متهم پرونده محکوم شد تعدادی بسته معیشتی و کتاب آموزش راهنمایی و رانندگی برای استفاده دانش آموزان کم برخوردار با هماهنگی واحد سرپرستی دادسرای مرکز استان تهیه کند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب رشت اظهار کرد: همزمان با برخوردهای قاطع قضایی، از جمله تاکیدات رئیس دادگستری گیلان بر رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرایم سبک با هدف ارائه خدمات عام المنفعه است.

عصرایران

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها