آخرین اخبار
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۹
ستاره استقلال برای بازگشت به تیم ملی غوغا به پا کرد/ آچمز شدن قلعه نویی
بازدید:۷۳
روزبه چشمی بازیکن با سابقه استقلال از نظر فنی و فوتبالی، شرایط بسیار خوبی در استقلال دارد.
کد خبر : ۸۹۲۰۶

امیر قلعه نویی اواخر اسفند ماه پارسال پس از اینکه جدال استقلال و پرسپولیس برگزار شد، اسامی بازیکنان مد نظرش برای تقابل نوروزی با ترکمنستان را اعلام کرد و بر خلاف تصور اغلب کارشناسان، نام روزبه چشمی در آن به چشم نمی‌خورد. اتفاقی که با توجه به لیست دعوت شدگان برای مسابقات فروردین ماه تیم ملی نمی‌توانست شامل قاعده جوانگرایی هم بشود چون بازیکنانی که از نظر سنی بزرگتر از روزبه بودند، دعوت شدند اما اثری از اسم کاپیتان دوم استقلال در آن به چشم نمی‌خورد و همین مسئله بحث‌های زیادی را مطرح کرد. روزبه البته پس از وقوع این اتفاق، اعتماد به نفس خود را از دست نداد و همچنان در قالب یک بازیکن موثر برای استقلال ظاهر شد. تاثیری که حالا می‌تواند شرایط را برای او در آستانه اعلام دوباره اسامی ملی پوشان عوض کند.


گل‌های ۶ امتیازی

روزبه چشمی در قابت‌های این فصل لیگ برتر تاکنون دو گل برای استقلال به ثمر رسانده که هر دو در نیم فصل دوم بوده است. او زمستان پارسال توانست با تک گل خود زمینه ساز پیروزی استقلال مقابل سپاهان شود و سه‌شنبه شب هم با گل خود مقابل گل گهر سیرجان آبی پوشان پایتخت را همچنان در کورس قهرمانی حفظ کرد. بدون هیچ شک و تردیدی اگر استقلال شنبه شب بتواند قهرمانی در لیگ بیست و سوم را جشن بگیرد، این دو گل روزبه چشمی و ۶ امتیازی که به تبع آن حاصل شد، فوق العاده موثر بوده است.

بازگشت به تیم ملی

نمایش مطلوب روزبه چشمی می‌تواند زمینه برای بازگشت دوباره او به تیم ملی را فراهم کند چون در میان بازیکنان کنونی استقلال اگر حسین حسینی را کنار بگذاریم، چشمی همراه با ابوالفضل جلالی جزو مردان فوق العاده موثر آبی‌ها طی دو ماه اخیر بوده است.

آچمز شدن قلعه نویی

نکته مهم دیگری که در رابطه با روزبه چشمی و تیم ملی به چشم می‌خورد، شرایطی است که در حال حاضر ملی پوشان کشورمان دارند. امید ابراهیمی پس از پایان جام ملت‌های آسیا خداحافظی کرد و سعید عزت اللهی نیز مصدوم شده است. در چنین وضعیتی قطعاً امیر قلعه نویی برای جدال مقابل هنگ کنگ و ازبکستان به بازیکنی که بتواند کمربند خط میانی را محکم بکند، نیاز دارد و روزبه چشمی علاوه بر تجربه بالا به واسطه حضور در دو جام جهانی، سابقه بازی در خط دفاعی و خط میانی را هم دارد. حالا با همه این تفاسیر باید ببینیم سرمربی تیم ملی او را دوباره ملی‌پوش خواهد کرد یا اینکه پازل خود را بر اساس نفرات دیگری تکمیل می‌کند؟

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها