آخرین اخبار
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
بازدید:۴۹۶۲
صد آنلاین | 19 تن از شهروندان منطقه مُلک آباد مشهد در حالی با تیراندازی عاملان نزاع مسلحانه در اطراف میدان لاله مجروح شدند که 8 تن از طرف های مقابل نیز هدف شلیک های وحشت آفرین قرار گرفتند و یکی از افسران فراجا هم با اصابت گلوله به چشم راهی بیمارستان شد.
کد خبر : ۸۹۱۷۲

 

به گزارش صد انلاین ، روزنامه خراسان، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح ابعاد دیگری از ماجرای وحشت آفرینی عاملان شرارت گفت: چند روز قبل نیروهای انتظامی بخش احمد آباد گزارشی از تیراندازی خونبار عاملان نزاع مسلحانه دریافت کردند که برای ایجاد رعب و وحشت در منطقه، لوله های سلاح را به سوی مردم گرفته بودند. به همین دلیل بلافاصله اولین گروه گشت انتظامی عازم میدان لاله شد اما وحشت آفرینان شرور، به طرف خودروی پلیس نیز آتش گشودند و یکی از افسران فراجا را هم هدف اصابت گلوله قرار دادند. این درحالی بود که 19 نفر از شهروندان و 8 تن از طرفین نزاع مسلحانه خونبار با شلیک گلوله های ساچمه‌ای از سلاح های وینچستر و دو لول نقش بر زمین شده بودند.

 

 

 

 

 

سرتیپ دوم احمد نگهبان افزود: در حالی که مردم از شدت ترس به هر سو می‌گریختند تا از تیراندازی هولناک افراد شرور دور بمانند، خبر تبهکاری های ترسناک آنان برای اعزام نیروهای پشتیبان در بی سیم ها پیچید و بدین ترتیب با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، گروهی از افسران ورزیده پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مشهد به سرپرستی سرهنگ مهدی کسروی(رئیس پشتیبانی و عملیات پلیس پاوا) به طرف مُلک آباد حرکت کردند. طولی نکشید که با انتقال مجروحان به مراکز درمانی مشهد، تحقیقات گسترده ای برای شناسایی عاملان وحشت آفرینی و تیراندازی های خونبار آغاز و با بررسی دوربین های مدار بسته مشخص شد که نزاع وحشتناک مذکور فقط به خاطر ادعای ایجاد مزاحمت برای یک دختر جوان شکل گرفته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به رصد های اطلاعاتی و به کار گیری توان پلیس برای احساس امنیت در مردم تصریح کرد: با صدور دستوری ویژه از سوی سرتیپ سردار محمد کاظم تقوی(فرمانده انتظامی خراسان رضوی) برای برخورد مقتدارانه با عوامل ناامنی و اخلال در نظم و امنیت عمومی، بی درنگ گروه عملیاتی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی وارد عمل شدند و در کمتر از 24 ساعت 18تن از متهمان به شرارت و ایجاد رعب و وحشت را در چندین عملیات ضربتی و غافلگیرانه در نقاط مختلف شهر مشهد به دام انداختند و یک نفر دیگر ازآنان را هم در منطقه مُلک آباد دستگیر کردند.

سرتیپ دوم نگهبان همچنین درباره چگونگی آغاز نزاع مسلحانه مذکور اضافه کرد: بررسی‌های مقدماتی نشان داد وقتی ادعای ایجاد مزاحمت جوانی به نام «علیرضا-و» برای دختری از طرف های مقابل بازگو می شود دو تن از آنان با شمشمیر و قمه ترسناک به سوی آن جوان حمله می کنند و او را درون یک خواربار فروشی هدف ضربات هولناک شمشیر قرار می دهند. دقایقی بعد با انتقال پیکر مجروح این جوان به بیمارستان یکی از اطرافیان نزدیک آن پسر که متوجه ماجرا شده بود گروهی از نزدیکانش را فرا می خواند. بدین ترتیب با حضور تعدادی از طرف های مقابل نزاع مسلحانه خونبار در حالی آغاز می شود که آن ها برای ایجاد رعب و وحشت به سوی  شهروندان تیراندازی می کنند که در اطراف محل درگیری (میدان لاله)تجمع کرده بودند و گروهی از آنان نیز از شدت ترس به اطراف می‌گریختند.

سردار احمد نگهبان با تاکید بر این که در این نزاع مسلحانه 19 تن از شهروندان بی گناه و 8تن از طرف های نزاع هدف گلوله قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: دستگیری همه عوامل شرارت و اوباشگری در کمتر از 24 ساعت بیانگر آن است که پلیس در برخورد با «مخلان امنیت» ردای اقتدار به تن می کند تا جلوه ای از «سایه های این اقتدار» را برای باورمندان به امنیت به نمایش بگذارد چراکه «امنیت و آرامش» مردم وظیفه ذاتی پلیس و خادمان سبزپوش آنان در نیروی انتظامی است.

وی تصریح کرد: در این عملیات گسترده که با دستورهای قاطع قاضی فرهمند‌نیا(قاضی شعبه206 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد) همراه بود،3 قبضه سلاح شکاری  وینچستر و دولول نیز کشف شد و 5فروشگاهی که عاملان شرارت از آن مکان ها برای وحشت آفرینی و درگیری استفاده کرده بودند نیز با دستور مقام قضایی پلمب شد.جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی که با حفظ سمت فرماندهی انتظامی کلان شهر مشهد را نیز به عهده دارد با قدردانی از حمایت های بی دریغ دستگاه قضایی و تلاش شبانه روزی عوامل انتظامی برای برخورد قاطع با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت تاکید کرد: در این نزاع خونبار، دو انگشت یکی از عوامل نزاع با اصابت ضربه شمشیر قطع شده است و یکی از افسران نیروی انتظامی هم که از ناحیه چشم هدف گلوله قرارگرفته بود در مرکز درمانی به سر می برد.سردار نگهبان افزود: این درحالی بود که خودروی فرماندهی بخش احمد آباد نیز با اصابت گلوله های ساچمه ای تخریب شده است اما مردم اطمینان داشته باشند که با حمایت های ویژه قضایی، برخورد عبرت آموزی با عوامل شرارت و ناامنی صورت می‌گیرد و آنان به زودی با تیغ مجازات قانون، طعم تبهکاری های خود را خواهند چشید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها