۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۰
بازدید:۴۳۶۹
صد آنلاین | بر اساس گزارشی، قاچاق طلا به خارج از آفریقا و عمدتاً به امارات متحده عربی، در دهه گذشته افزایش یافته است و هر ساله صدها تن طلا به ارزش ۱۰‌ها میلیارد دلار به طور غیرقانونی از این قاره خارج می‌شود.
کد خبر : ۸۹۱۷۱

 

به گزارش صد آنلاین ، تجزیه وتحلیل سوئیسید، سازمانی متمرکز بر کمک‌های توسعه و حمایت، نشان داد که در سال ۲۰۲۲ در مجموع ۴۳۵ تن طلا که عمدتا توسط معدنچیان کوچک استخراج شده و ارزش آن بیش از ۳۰ میلیارد دلار است، به خارج از آفریقا قاچاق شده است.

 

 

 

 

سوئیسید گفت که امارات مقصد اصلی طلای قاچاق آفریقا بوده و ۴۰۵ تن طلا در سال ۲۰۲۲ به دست آورده است. این سازمان گفت که در دهه گذشته، امارات‌متحده عربی بیش از ۲۵۰۰ تن طلای قاچاق را با ارزش کل بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار پذیرفته است.

یک مقام امارات‌متحده عربی در پاسخ به سوالی درباره این یافته‌ها گفت که این کشور گام‌های مهمی برای رفع نگرانی‌ها در مورد قاچاق طلا برداشته و مقررات جدیدی را در مورد طلا و سایر فلزات گرانبها به اجرا گذاشته است.

تحقیقات رویترز در سال ۲۰۱۹ نشان داد که سالانه میلیاردها دلار طلا از آفریقا از طریق امارات به خارج قاچاق می‌شود، که دروازه‌ای به بازارهای اروپا، ایالات‌متحده و فراتر از آن بود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها