آخرین اخبار
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۹
دلگرمی این استقلالی به سلامت نویدکیا و شرافت بازیکنانش
بازدید:۴۱۲
علی لطیفی بازیکن سابق استقلال گفت: جواد نکونام و شاگردانش فصل سختی را سپری کردند و تا همین جا هم با غیرت و تعصب جلو آمده اند.
کد خبر : ۸۹۱۶۰

علی لطیفی، مهاجم سال‌های نه چندان دور استقلال یکی از تماشاگران دیدار این تیم مقابل گل گهر در استادیوم آزادی بود. پیشکسوت استقلال درباره این دیدار می‌گوید: از قبل هم پیش بینی می‌شد بازی سنگینی باشد. به هرحال گل گهر تیم پرمهره ای است که با سرمربی یونانی خود سازماندهی دفاعی خوبی دارد و به راحتی به هیچ تیمی‌موقعیت نمی‌دهد. استقلال بازی را خوب و منطقی آغاز کرد و به گل هم رسید. استقلال در نیمه دوم دو موقعیت صدردرصد گلزنی در شرایط تک به تک هم داشت که آرمان رمضانی و گوستاوو بلانکو از دست دادند.


او ادامه می‌دهد: با این وجود یک پیروزی ارزشمند و ۳ امتیاز به دست آمد. انسان به امید زنده است و در فوتبال هم خیلی اتفاقات ممکن است رقم بخورد. هیچ وقت شما نباید در فوتبال نومید شوید و باید تا جایی که امکان دارد برای رسیدن به موفقیت و قهرمانی بجنگید. جواد نکونام را سال‌هاست می‌شناسم و می‌دانم چه در زمان فوتبال و چه الان که مربیگری می‌کند اهل مبارزه است و پا پس نمی‌کشد. بعد از بازی هم او را در هتل المپیک دیدم و یکسری صحبت‌ها انجام دادیم. او عزمی‌راسخ دارد و مطمئن است همراه شاگردانش تا ثانیه آخر لیگ می‌جنگد و دست از تلاش بر نمی‌دارد.

لطیفی ضمن اشاره به قهرمانی استقلال در لیگ هشتم، یادآور می‌شود: استقلال سابقه قهرمانی دراماتیک و روز آخری را در لیگ هشتم دارد. چه کسی فکرش را می‌کرد ذوب آهن آن گونه ۴ بریک مقابل فولاد خوزستان آن هم در روز آخر شکست بخورد و استقلال با پیروزی لحظه آخری مقابل پیام مشهد، قهرمان لیگ هشتم شود؟ اما این اتفاق افتاد. بنابراین باید امید داشت و من هم به سلامت محرم نویدکیا و شرافت بازیکنانش ایمان کامل دارم. همه در این فوتبال محرم را می‌شناسند و می‌دانند چگونه فوتبالیستی بوده و حالا هم چگونه مربیگری می‌کند. انشالله در بازی آخر استقلال موفق می‌شود پیکان را شکست دهد و از آن طرف پرسپولیس هم جلوی مس رفسنجان لغزش داشته باشد. هیچ چیز غیر ممکن نیست.

او همچنین ادامه می‌دهد: اسم امیرقلعه نویی آمد که یک مربی مستعد بود که به لطف حمایت دکتر قریب و باشگاه استقلال و اعتماد به برنامه ۳ ساله اش توانست در سال سوم تیمش را قهرمان کند. امیرقلعه نویی و حتی فرهاد مجیدی بعد از ۳ سال مربیگری در استقلال قهرمان شدند و تا به حال هیچ مربی در لیگ برتر نتوانسته است در سال اول مربیگری اش این تیم را قهرمان کند. به جواد نکونام باید آفرین گفت و به او اعتماد کرد. این مربی با هزار و یک مشکل توانست در این فصل تیمش را هفته‌ها صدرجدول نگه دارد ولی متأسفانه یکسری اتفاقات غیرفوتبالی و عجیب جلوی این صدرنشینی را گرفت.

علی لطیفی درخصوص بازی آخر استقلال برابر پیکان نیز تصریح می‌کند: همان طور که گفتم بچه‌ها باید هفته آخرفقط به برد و پیروزی مقابل پیکان فکر کنند و با این تفکر وارد زمین شوند. انشالله که مس رفسنجان و محرم نویدکیا از پرسپولیس امتیاز بگیرند و استقلال قهرمان شود. اگر هم چنین نشد باز مشکلی نیست و استقلال یک نایب قهرمان سربلند در سخت ترین و عجیب ترین دوره لیگ برتر خواهد شد. من خودم به شخصه این فصل هیچ امیدی به این تیم استقلال نداشتم و تصور می‌کردم چهارم یا پنجم شوند. برای این حرف خودم هم دلیل دارم چون سپاهان اصفهان، پرسپولیس و تراکتور شک ندارم بیشتر از استقلال هزینه کرده و بازیکن خریده اند. استقلال در حالت عادی باید پایین تر از این ۳ تیم قرار می‌گرفت اما کادرفنی و بچه‌ها همت کردند و تا اینجا توانسته اند با رقیبان مبارزه کنند. این جایگاه و نتایج استقلال در فصل جاری دست مریزاد دارد.

علی لطیفی در پایان افزود: انشالله بسیار امیدوارم، جواد نکونام با این عشق، علاقه و تعصب به استقلال و آرامشی که با مالک جدید باشگاه پیدا کرده بتواند برای فصل آینده تیمش را تقویت کند و باز برای قهرمانی و موفقیت بجنگد. او پتانسیل لازم را دارد و ثابت کرده است آینده مربیگری ایران است و حتم دارم بهترین فرد برای نیمکت استقلال است.

21025/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها