۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه؛

بستری ۸۷ مسموم با قارچ سمی در کرمانشاه

بازدید:۴۸۳
صد آنلاین | معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به خطر مسمومیت با قارچ های سمی خودرو در طبیعت، از بستری ۸۷ مسموم با قارچ سمی در کرمانشاه خبر داد.
کد خبر : ۸۹۰۲۵

به گزارش صد آنلاین ،  ابراهیم شکیبا اظهار کرد: از ابتدای فصل بهار توصیه‌هایی در خصوص عدم استفاده از قارچ‌های خودرو در طبیعت و خرید قارچ از دستفروشان به شهروندان داده شده است.

 

 

 

 

 

وی افزود: قارچ‌های سمی از نظر ظاهری و طعم مشخصه خاصی ندارند که آن را با قارچ‌های سالم متمایز کند از این رو استفاده از قارچ‌های خودرو در طبیعت که سمی بودن یا نبودن آنها فقط در آزمایشگاه مشخص می‌شود ممنوع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: خطرات قارچ‌های سمی بسیار زیاد است و مسمومیت‌های شدیدی حتی منجر به مرگ را به دنبال دارد و از این رو باید مردم در این موضوع مراقبت داشته باشند.

وی ادامه داد: از ابتدای فصل بهار تا به امروز ۸۷ بیمار بستری با علائم مسمومیت با قارچ سمی در بیمارستان‌های کرمانشاه مورد درمان قرار گرفته‌اند.

شکیبا خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال جاری فوت ناشی از مصرف قارچ سمی در استان کرمانشاه نداشتیم و امیدواریم مردم با رعایت نکات بهداشتی در تداوم این مساله کمک کنند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها