آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۷
بازدید:۸۲
صد آنلاین | آمریکا می‌گوید که حمله مرگبار یکشنبه اسرائیل به چادرهای آوارگان در رفح، سیاست این کشور در قبال تل‌آویو و کمک‌های نظامی به آن را تغییر نمی‌دهد، زیرا هنوز خط قرمزی رد نشده است!
کد خبر : ۸۹۰۱۰

به گزارش صد  آنلاین، حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان «عملیات زمینی بزرگ در رفح محسوب نمی‌شود که از خطوط قرمز آمریکا گذشته باشد؛ بنابراین تغییری در سیاست‌ها در قبال اسرائیل وجود ندارد» سخنگوی کاخ سفید جان کربی این اظهارات را دیروز بیان کرد.

 

 

 

 

 

سخنگوی کاخ سفید سپس گفت که آمریکا منتظر نتایج تحقیقات اسرائیل درباره جنایتی که خودش مرتکب شده و آن را اشتباهی تراژیک خوانده، می‌ماند.

حمله‌ای که سخنگوی کاخ سفید محدود خوانده، یکشنبه در شهر رفح دستکم ۴۵ شهید و ده‌ها زخمی برجا گذاشت و تصاویر هولناک سوختن مردان، زنان و کودکان در چادرهای آوارگان، اعتراض‌های بین‌المللی حتی از سوی رهبران اروپایی را در پی داشته است.

در بحبوحه خشم جهانی از این حمله، شبکه سی‌ان‌ان در تحلیلی که امروز منتشر کرد گزارش داد بررسی‌ها نشان می‌دهد که اسرائیل با تسلیحات آمریکایی آوارگان رفح را سوزاند.

این حمله دو روز بعد از رای دیوان بین‌المللی دادگستری علیه اسرائیل مبنی بر توقف حمله به رفح انجام شد؛ طرحی که اسرائیل در سایه مصونیت ایجاد شده توسط بزرگترین متحدش به‌رغم هشدارهای بین‌المللی درباره فجایع انسانی آن پیش می‌برد و ظرف سه هفته گذشته حدود یک میلیون آواره فلسطینی را مجدداً از این آخرین پناهگاه در غزه آواره کرده است.

میشل موشبک نویسنده آمریکایی در مقاله‌ای با عنوان «حمله رفح زمانی خط قرمز بایدن بود، اما اسرائیل همچنان از خط قرمزها عبور می‌کند»، اظهارات کسانی مثل جیمز کرچیک نویسنده و خبرنگار آمریکایی که «ارتکاب نسل‌کشی در غزه توسط اسرائیل را از بزرگترین توهمات قرن بیست‌ویکم می‌داند»، غیرقابل درک خواند و نوشت «اما به نظر می‌رسد دستکم بخش‌هایی از رسانه‌های جریان اصلی ایالات متحده در نهایت وحشت نسل‌کشی جاری را درک می‌کنند».

گزارشگر ویژه سازمان ملل فرانچسکا آلبانیز بعد از حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان در رفح، در پستی در ایکس نوشت نسل‌کشی در غزه بدون فشارهای خارجی به پایان نخواهد رسید، باید با تحریم‌ها و اجرای عدالت و تعلیق توافق‌نامه‌ها به اسرائیل پاسخ داد. ظلم و به چالش کشیدن قوانین و نظام بین‌المللی غیرقابل‌قبول است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها