آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹
کناینه سنگین وینفرد شفر  به استقلال جواد نکونام
بازدید:۷۱۰
سرمربی آلمانی اسبق استقلال گفت: مطمئن نیستم که رؤیای هواداران استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر برآورده شود.
کد خبر : ۸۸۹۴۳

وینفرد شفر، سرمربی آلمانی اسبق استقلال که با آبی‌ها به قهرمانی جام حذفی ۹۷–۱۳۹۶ رسید، در خصوص ۲ بازی باقیمانده استقلال با تیم‌های گل گهر و پیکان، فوتبال ایران و شرایط حساس لیگ برتر به گفت‌وگو نشست که متن این گفت‌وگو را ادامه می‌خوانید:


  • اخبار فوتبال ایران را رصد می‌کنم و ویدیوی برخی از بازی‌ها به خصوص بازی استقلال را تماشا می‌کنم.
  • می خواستم صبر کنم تا در پایان فصل درباره استقلال صحبت کنم، اما حس بدی دارم و همین حس بد باعث شد تا در فاصله دو هفته به پایان لیگ با شما صحبت کنم. مطمئن نیستم که رؤیای هواداران استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر برآورده شود.
  • با نگاهی به این سال‌ها، احساس کردم استقلال در مکان خطرناکی قرار دارد، زیرا آنها به اندازه کافی تهاجمی بازی نمی‌کنند. اما این مشکل برای بسیاری از تیم‌های ایرانی است.
  •  تعداد گل‌های زده شده در یک فصل را با لیگ‌های خوب دیگر مقایسه کنید، در لیگ‌های دیگر شاهد گل‌های بیشتری هستیم و این یکی از تفاوت‌های لیگ ایران با کشورهای اروپایی است.
  • می دانم که نکونام دوران بسیار بسیار سختی را سپری کرد. با مشکلات مدیریتی که او با آن دست و پنجه نرم می‌کند، باید بگویم که شگفت‌انگیز است که او توانایی حفظ تیم را در مسیر درست داشت. من بسیار خوشحالم که او اکنون می‌تواند بدون حواس پرتی و خرابکاری کار کند.
  • درست است، هنوز مسابقاتی در پیش داریم. ممکن است در این بازی شاهد اتفاقات عجیبی باشیم و سرنوشت قهرمانی تغییر کند. من برای استقلال در مسابقات بعدی آرزوی موفقیت دارم اما از نظر من باید همه چیز تغییر کند.
  • زمانی که من در استقلال بودم از همان ابتدا سعی کردم شرایط را تغییر دهم، ما فوتبال مدرن و تهاجمی به نمایش گذاشتیم و البته تا حدود زیادی در ارائه این سبک فوتبال موفق بودیم و همین موضوع باعث قهرمانی‌مان در جام حذفی شد. نظم در دفاع، شجاعت و خلاقیت در حمله با تعویض سریع از جمله کارهایی بود که من در زمان حضورم در استقلال انجام دادم.
  • بله این گونه است و تعداد گل‌های این تیم در فصل جاری به هیچ وجه مناسب نیست و این موضوع نشان می‌دهد که استقلال بیشتر به فکر گل نخوردن است تا گل زدن. در کل فوتبال ایران در سبک بازی مشکل جدی دارد. به طور کلی فوتبال ایران هنوز درگیر فوتبال منفعل و دفاعی است که در ۲۰ سال گذشته اجرا شده.این تعداد گل برای لیگ ایران به هیچ وجه خوب نیست.

21025/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها