آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
بازدید:۲۶۲
صد آنلاین | شبکه ۱۳ عبری زبان به نقل از منابعی گزارش داد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از اولتیماتوم صادر شده از سوی بنی گانتس، قصد انحلال کابینه جنگ را دارد.
کد خبر : ۸۸۹۱۳

 

به گزارش صد آنلاین ، «بنی گانتس»، وزیر کابینه جنگ تهدید کرده بود که از کابینه جنگ رژیم صهیونیستی خارج می‌شود و برای «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر، ضرب الاجلی جهت تصویب طرح پس از جنگ برای غزه تعیین کرده بود.

 

 

 

منابع به کانال ۱۳ گفتند که اگر نتانیاهو نتواند «گدعون ساعر» رهبر حزب امید نو را وارد کابینه جنگ کند، این کابینه منحل خواهد شد.

این منابع افزودند که نتانیاهو در تلاش است تا ساعر را - با وجود شانس ضعیف این اتفاق - برای جلوگیری از تلاش‌های ایتامار بن گویر و بتسلئیل اسموتریچ وزرای جناح راست برای پیوستن به کابینه جنگ، به آن ملحق کند.

این کانال به نقل از منابع خود نوشت که پیوستن وزیر گانتس و گادی آیزنکوت به کابینه جنگ به نتانیاهو این توانایی را داد که به دور از فشار جناح راست تصمیم گیری کند.

این منابع افزودند که در صورت انحلال کابینه جنگ، تصمیمات به شورای کوچک وزیران منتقل می‌شود.

گانتس پیشنهادی را به دولت اشغالگر برای تشکیل کمیته تحقیقات رسمی درباره آنچه فاجعه هفت اکتبر و جنگ پس از آن نامید، ارائه کرد.

بر اساس این پیشنهاد، تحقیقات شامل تمام رویدادهای قبل از این تاریخ و مکانیسم تصمیم‌گیری رهبری سیاسی و نظامی در این جنگ خواهد بود.

گانتس تهدید کرده بود که اگر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اشغالگر تا هشت ژوئن برنامه پس از جنگ برای نوار غزه را ارائه نکند، از کابینه جنگ استعفا خواهد داد.

به گفته گانتس، این طرح شامل تضعیف حاکمیت جنبش حماس، بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه و ایجاد یک اداره عربی-آمریکایی-فلسطینی برای نوار غزه تحت کنترل امنیتی اسرائیل است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها