آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۹
شوک بزرگ به استقلالی ها / پرسپولیس حتی با باخت هم قهرمان می شود
بازدید:۷۰
در یک حالت خاص از نتایج بازی‌های هفته آخر لیگ برتر پرسپولیس حتی با قبول شکست نیز می‌تواند به عنوان قهرمانی لیگ بیست و سوم برسد.
کد خبر : ۸۸۹۰۸

تیم اوسمار ویرا با وجود دریافت یک گل خورده و دوری از کلین‌شیت اما سه گل در قزوین به ثمر رساند تا تعداد گل‌های زده خود را به ۴۴ برساند که ۵ تا کمتر از سپاهان رده سومی اما ۶ تا بیشتر از استقلال رتبه دومی است.


پرسپولیس با گل خورده‌ای که در قزوین متحمل شد حالا ۱۸ گل خورده دارد و در این آیتم سه گل از رقیب سنتی عقب افتاده است اما با این حال سرخ‌ها در آیتم تعیین کننده تفاضل گل سه تا از آبی‌ها پیش افتاده‌اند.

در واقع سه گل زده مقابل شمس اذر و چهارگل بازی قبلی باعث شده حالا پرسپولیس صاحب تفاضل گل ۲۶ باشد در حالی که استقلال سه تفاضل گل پایین‌تر داد.

در هفته پایانی فصل شنبه شب استقلال مقابل پیکان بازی خواهد کرد و پرسپولیس میزبان مس رفسنجان خواهد بود. در صورت پیروزی هر دو تیم پرسپولیس با ۶۸ امتیاز و اختلاف یک امتیاز بیشتر قهرمان خواهد شد. در صورت شکست پرسپولیس و پیروزی استقلال مقابل پیکان آبی‌ها در آخرین نفس‌ها کورس را خواهند برد و جام را مال خود می‌کنند. در صورت شکست هر دو تیم مقابل حریفانشان باز هم پرسپولیس قهرمان است و در حالتی دیگر اگر پرسپولیس مساوی کند و استقلال برنده شود باز هم استقلال قهرمان می‌شود.

اما یک حالت خاص دیگر هم جود دارد. اینکه پرسپولیس مقابل تیم نویدکیا شکست بخورد و استقلال مقابل تیم عنایتی متوقف شده و فقط یک امتیاز بگیرد. در این شرایط هر دو تیم در امتیاز ۶۵ برابر خواهند شد اما اگر باخت پرسپولیس با اختلاف یک یا دو گل رقم بخورد سرخ‌ها با وجود تفاضل گل بهتر قهرمان خواهند شد.

در عین حال اگر باخت پرسپولیس با اختلاف سه گل رقم بخورد و با تساوی استقلال، تفاضل گل دو تیم مساوی شود استقلال باید با پیکان ۳-۳ مساوی کند تا بعد از برابر شدن تفاضل و گل‌های زده سراغ گل خورده رفته و با این آیتم قهرمان شوند.

در واقع با در نظر گرفتن اینکه پرسپولیس حالا از حیث تفاضل گل از رقیب سنتی‌اش پیش افتاده به احتمال زیاد تنها با پیروزی مقابل پیکان و با احتمال لغزش پرسپولیس مقابل مس قهرمان خواهد شد.

210541/غ

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها