آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
بازدید:۲۰۳
صد انلاین | رهبران فرانسه و آلمان گفتند که اوکراین باید اجازه داشته باشد تا پایگاه‌های نظامی در داخل روسیه که از آن علیه اوکراین حمله موشکی صورت می‌گیرد را هدف قرار دهد ولی اجازه حمله به سایر نقاط را ندارد.
کد خبر : ۸۸۸۳۹

به گزارش صد انلاین ،  به نقل از رویترز، رهبران فرانسه و آلمان گفتند که اوکراین باید اجازه داشته باشد تا پایگاه‌های نظامی در داخل روسیه که از آن علیه اوکراین حمله موشکی صورت می‌گیرد را هدف قرار دهد ولی اجازه حمله به سایر نقاط را ندارد.

 

 

 

 

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، پیش از این به غرب هشدار داده بود که اعضای ناتو در اروپا با پیشنهاد اجازه دادن به اوکراین برای استفاده از سلاح‌های غربی برای حمله به داخل روسیه که می‌تواند منجر به درگیری جهانی شود، با آتش بازی می‌کنند.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان در مزبرگ گفت: «ما از اوکراین حمایت میکنیم و خواهان تشدید تنش نیستیم، این سیاست تغییری نکرده است».

وی ادامه داد: «معتقدیم که باید به آنها اجازه دهیم تا پایگاه‌های نظامی که از آنجا موشک شلیک می‌شود و پایگاه‌های نظامی که از آنجا به اوکراین حمله می‌شود را هدف بگیرند اما نباید به آنها اجازه دهیم اهداف دیگری در روسیه و مراکز غیرنظامی یا سایر پایگاه‌های نظامی در روسیه را هدف قرار دهند». 

شولتز نیز گفت که موضعی همسو با اوکراین دارد و کی‌یف تا زمانی که قوانین بین‌المللی و شروط کشورهایی که تسلیحات نظامی در اختیارش گذاشته‌اند، از جمله ایالات متحده را رعایت می‌کند، اجازه دارد از خودش دفاع کند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها