آخرین اخبار
۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۴
بازدید:۱۹۱۶
صد آنلاین | دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت (گیلان) با اشاره به استرداد متهم پرونده قتل که پس از متواری‌شدن به‌صورت غیرمجاز وارد کشور ترکیه شده بود به ایران، گفت: متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور خارج شده بود.
کد خبر : ۸۸۸۱۷

به گزارش صد آنلاین ،  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت (گیلان) با اشاره به استرداد متهم پرونده قتل که پس از متواری‌شدن به‌صورت غیرمجاز وارد کشور ترکیه شده بود به ایران، گفت: متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور خارج شده بود.

 

 

 

 

 

 

 

علی‌اصغر چگینی اظهار داشت:‌ فردی از مجرمین سابقه‌دار مواد مخدر شهرستان شفت در مدت زمانی که در مرخصی از زندان به‌سر می‌برد با سلاح گرم مبادرت به قتل عموی خود کرد و سپس از محل متواری شد؛ متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور ایران به‌مقصد ترکیه به‌صورت غیرمجاز خارج شد. ‏دادستان عمومی و انقلاب شفت با بیان اینکه با تلاش‌های مضاعف و پیگیری‌های مستمر از سوی بازپرس پرونده و به‌ویژه دادستان مرکز استان و رئیس‌کل دادگستری استان گیلان و هماهنگی‌های صورت‌گرفته با پلیس بین‌الملل، متهم در اواخر خرداد ماه سال 1402 در کشور ترکیه و استان وان دستگیر شد، افزود: پس از دستگیری متهم مکاتبات استرداد وی از کشور ترکیه از طریق معاونت بین‌الملل قوه قضائیه انجام شد و وی پس از انجام تشریفات قانونی به کشور ایران مسترد شد. چگینی تصریح کرد: علاوه بر اتهام قتل عمدی، اتهامات متعدد دیگری از جمله نگهداری سلاح شکاری غیرمجاز، نگهداری سلاح گرم جنگی، عبور غیرمجاز از مرز، غیبت از مرخصی زندان، تغییر در ارقام و مشخصات پلاک خودرو، تحریک افراد به ارتکاب عمل خشونت‌آمیز در فضای مجازی متوجه متهم بوده است که به وی تفهیم اتهام و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام شده است.  وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 15 نفر که در جهت فرار متهم پس از ارتکاب قتل مساعدت داشته‌اند شناسایی شده‌اند و اقدامات مقتضی برای شناسایی سایر افراد که برای فرار متهم مساعدت داشته‌اند در دست پیگیری است.

 

 

 

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها