آخرین اخبار
۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰
بازدید:۱۹۷
صد آنلاین | رئیس کل دادگستری اصفهان از کشف هزاران لیتر سوخت از یک باند قاچاق گسترده در اصفهان خبر داد.
کد خبر : ۸۸۷۶۱

به گزارش صد آنلاین ، حجت‌الاسلام‌والمسلمن اسدالله جعفری اظهار کرد: در پی انجام تحقیقات تخصصی توسط ضابطان دادگستری یک شبکه سازمان یافته قاچاق سوخت، شناسایی و با تشکیل پرونده و صدور دستورات لازم قضائی اعضای آن دستگیر شدند.

 

 

 

 

وی ادامه داد: در مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد افرادی با تشکیل یک باند و بکارگیری تعدادی از عوامل مرتبط با چند پالایشگاه مادر در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور مقادیر قابل توجهی از فرآورده‌های نفتی بویژه نفت گاز را از داخل کشور جمع آوری و با استفاده از تانکرهای حمل سوخت به استان‌های جنوبی و شرقی رسانده و از طریق مرز دریایی و خشکی، این فرآورده‌ها را با قیمت بسیار بالا قاچاق می‌کردند.

رئیس کل دادگستری اصفهان افزود: با اشراف و رصد کامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در نیروی انتظامی استان اعضای اصلی این باند و شگردهای آنان، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات مشترک دستگیر شدند.

حجت الاسلام جعفری افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، هزاران لیتر سوخت در محل‌های دپوی این باند و تانکرهای محلی سوخت، کشف و همچنین ۶۰ محل دپوی سوخت، حدود ۱۰ تانکر و خودروی سبک و سنگین حمل سوخت قاچاق، شمش طلا، مزرعه کشت خشخاش و ده‌ها دستگاه خودروی لوکس، مشروبات الکلی و مواد مخدر کشف و ضبط شد.

رئیس دستگاه قضائی اصفهان یادآور شد: تاکنون ۴۵ نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شده و در همان مراحل اول تحقیقات به جرایم خود اعتراف کرده اند.

وی تصریح کرد: اعضای این باند با اقدامات مجرمانه و گسترده‌ای که انجام داده اند صدها میلیارد ریال سود حاصل از قاچاق را تصاحب کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضائی با همکاری نیروی انتظامی استان بدون هیچ ملاحظه‌ای مبارزه همه جانبه با فساد و قاچاق را در دستور کار داشته و این پرونده را نیز با سرعت و دقت کامل در شعبه ویژه رسیدگی و وفق قانون با صدور حکم قاطع با عوامل و مجرمان آن برخورد خواهد کرد.

جعفری افزود: پرونده مربوطه مفتوح و تحقیقات تا شناسایی کامل تمامی عوامل دخیل در پرونده ادامه دارد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها