آخرین اخبار
۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۵
بازدید:۱۱۶
صد آنلاین | جنگنده‌های اسرائیلی بامداد امروز مناطقی در رفح را بمباران کردند.
کد خبر : ۸۸۶۱۶

به گزارش صد آنلاین ، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی محله تل السلطان و منطقه البریکات واقع در غرب رفح را هدف قرار دادند. بر اساس این گزارش، واحد توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی محله السعودی در شهر رفح را نیز بمباران کرده است.بنابر گزارش منابع محلی، در این حملات شماری از غیرنظامیان شهید یا زخمی شدند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی شب گذشته نیز مناطقی در شهر رفح را هدف حملات خود قرار داده بود.

 

 

 

 

 

 

 ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته (یکشنبه) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌هایی جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها