۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰
بازدید:۲۹۸
صد انلاین | فردی که از 60 نفر با وعده دریافت ویزای اروپا 310 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در تبریز دستگیر شد.
کد خبر : ۸۸۵۷۱

 

به گزارش صد آنلاین ، سرهنگ صابر عباس‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: در پی شکایت‌های متعدد شهروندان تبریزی از شخصی که با وعده اعطای ویزا و اعزام آنان به کشورهای اروپایی برای کار، اقدام به کلاهبرداری کرده بود، بررسی موضوع در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

 

 

وی در ادامه افزود : کارآگاهان در گام اول حدود 60 نفر از شاکیان پرونده را شناسایی کردند و پس از آشکار شدن شیوه و شگرد کلاهبرداری‌های متهم مشخص شد او دفتر کار خود را در تبریز تعطیل کرده و متواری شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با گسترش چتر اطلاعاتی و بهره‌گیری از اقدامات فنی مشخص شد متهم محل سکونت خود را تغییر داده و در سطح کشور از جمله شهرهای ارومیه، مشهد، اصفهان، قم، قزوین، تهران و … تردد می‌کند. در نهایت کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین محل اختفای متهم در شمال کشور شدند.

سرهنگ عباس‌زاده ادامه داد: کارآگاهان با بهره‌گیری از اقدامات فنی و تخصصی طی یک عملیات منسجم با رعایت اصل غافلگیری اقدام به دستگیری متهم کردند.

جانشین انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به 60 فقره کلاهبرداری به ارزش 310 میلیارد ریال معترف و برای دادرسی به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضایی متناسب روانه زندان شد.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها