۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
بازدید:۲۷۵
صد انلاین | رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا گفت: افراد فرصت‌طلب از کوچکترین غفلت سالمندان برای کارهای بانکی در کنار دستگاه‌های خودپرداز سوء استفاده می‌کنند.
کد خبر : ۸۸۵۴۹

به گزارش صد آنلاین ،  رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا گفت: افراد فرصت‌طلب از کوچکترین غفلت سالمندان برای کارهای بانکی در کنار دستگاه‌های خودپرداز سوء استفاده می‌کنند.

 

 

 

 

 

سرهنگ محمد شریفی با اشاره به سوء استفاده‌ها در زمان حضور افراد در پای دستگاه‌های عابر بانک، اظهار داشت: با مروری به خبرهایی چون دستگیری عوامل سرقت حساب‌های بانکی سالمندان، شگرد یک سارق برای کلاهبرداری از افراد بی‌سواد در کنار دستگاه خودپرداز، کلاهبرداری از افراد سالمند و دستگیری عوامل سرقت حساب‌های بانکی سالمندان نشان می دهد این افراد شیاد در این روش سعی می‌کنند با بهانه‌های مختلفی از جمله کمک کردن یا کار راه انداختن افراد کهنسال آنها را فریب و با شگردهای خاص مجرمانه حساب آنان را تخلیه می‌کنند. وی افزود: برخی افراد فرصت طلب از کوچکترین غفلت افراد به ویژه افراد سالمندی که برای کارهای بانکی و یا برداشت وجه مراجعه دارند، سوء استفاده می‌کنند. رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا، تصریح کرد: دیده شده افرادی به بهانه کمک به سالمندانی که طرز استفاده از کارت بانکی را به خوبی نمی‌دانند، اطلاعات و رمزهای آنها را سرقت می‌کنند و در فرصت مناسب بلافاصله اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنها یا وجه موجود را به کارت دیگر انتقال می‌دهند. سرهنگ شریفی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی (رمز اول، رمز دوم، تاریخ انقضا، CVV۲ و...) محرمانه است، به شهروندان توصیه کرد مجرمان با شیوه و شگردهای مختلف به سرقت اقدام می‌کنند که لازم است هموطنان به ویژه افراد مسن و کم سواد همچنین افرادی که در استفاده از خودپردازها ناتوان هستند جانب احتیاط را رعایت و سعی کنند در مواقع لزوم فقط به کمک آشنایان و اقوام خود اعتماد کنند. وی همچنین توصیه کرد در صورت اعتماد هنگام استفاده از کارتخوان از فرد بخواهید اجازه دهند تا شخصا رمز را وارد کنید زیرا اطلاعات شخصی متعلق به خود افراد است و باید در حفظ آن کوشا باشید. این مقام انتظامی تاکید کرد: هموطنان در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی می‌توانند به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برای اقدام و بررسی اطلاع دهند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها