آخرین اخبار
۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۵
بازدید:۱۰۶
صد آنلاین | با واکاوی های قضایی و پلیسی درباره زوایای پنهان پرونده «عقرب زهر آگین»دامنه جرایم هولناک وی به تهران رسید و ماجراهای وحشتناک دیگری نیز فاش شد.
کد خبر : ۸۸۴۷۱


به گزارش صد آنلاین ، مرد جوانی که به اتهام سرقت و تعرض به زنان با شگرد تعارف کیک و شیرینی «زهرآگین» در مشهد دستگیر شده است، در حالی به جرایم هولناک خود اعتراف کرد که بررسی های قضایی نشان داد او علاوه بر معرفی خود به عنوان «وکیل» با شگردهای دیگری مانند تعمیرکار و جست وجو برای یافتن شغل نیز طعمه های خود را هدف تبهکاری هایش قرارداده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از شاکیان وی که برای امرار معاش در تاکسی های اینترنتی فعالیت دارد، درباره چگونگی ماجرا گفت: بعد از آن که از همسرم جدا شدم برای تامین هزینه های زندگی در یکی از تاکسی های اینترنتی کار می کردم که روزی این مرد(عقرب زهرآگین) را برای یک سفر درون شهری سوار کردم. او خودش را وکیل دادگستری معرفی کرد و مدعی شد برای وکالت یک پرونده از تهران به مشهد آمده است و هم اکنون در یکی از هتل های گران قیمت شهر در خیابان امام رضا(ع)اقامت دارد. او در مسیر از منظره های حاشیه خیابان فیلم می گرفت که من احساس کردم از من هم فیلم می گیرد. وقتی اعتراض کردم، گفت:حقیقت ماجرا این است که من مجردم و قصد دارم با نشان دادن این فیلم به مادرم از شما خواستگاری کنم که زنی سخت کوش و با کمالات هستید! و سپس شماره تلفنم را گرفت و گفت: من قصد دارم برای رفتن به مراکز دیدنی و تفریحی مشهد از شما کمک بگیرم. روز بعد با من تماس گرفت تا او را به مکان های دیدنی راهنمایی کنم، من هم او را برای صرف ناهاربه یکی از رستوران های شاندیز بردم چرا که مدیر رستوران برای بردن مسافران به من درصدی به عنوان کمیسیون پرداخت می کرد. او هم غذا خورد و حتی پول ناهار مرا هم پرداخت کرد. روز بعد دوباره با من مقابل همان هتل بزرگ شهر قرار گذاشت تا او را به نیشابور ببرم که مقبره عطار و خیام را زیارت کند. در مسیر راه کیکی را به من تعارف کرد که مدعی بود برای جشن تولدش خریده است. من هم مقداری از آن کیک خوردم و 3 روز بعد زمانی به هوش آمدم که درون خودروام افتاده بودم و اوضاع وخیمی داشتم! تازه متوجه شدم که آن مرد مسافر گوشواره، النگو و گردنبندم را به همراه کیف و گوشی تلفنم به سرقت برده است.

یکی دیگر از شاکیان وی که برای تامین مخارج زندگی در یک طباخی(کله پزی)کار می کرد،درباره این تبهکار بی رحم گفت: او یک روز صبح به کله پزی آمد و بیشتر از هزینه صبحانه اش، به من انعام داد. روز بعد هم با زن جوانی آمد که مدعی بود آن زن موکلش است و سپس از من تقاضای ازدواج کرد. شماره تلفنم را گرفت و بعد هم زنی با من تماس گرفت که پسرم قصد ازدواج با شما را دارد و سپس مرا برای آشنایی بیشتر به شاندیز دعوت کرد اما وقتی آن جا رفتم او کیک تولدش را تعارف کرد که بعد از 3 روز دربیمارستان طالقانی به هوش آمدم و …

در همین حال پیگیری های  پلیسی که با دستورات محرمانه و خاص قاضی سید عماد سجادی شهری(قاضی شعبه204 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد)همراه بود، به سرنخ هایی از جرایم متهم مذکور در تهران رسید. در همین حال یکی از شاکیان وی که متوجه دستگیری او در مشهد شده بود، به ستوان جاویدی(افسرپرونده)گفت:من برای تعمیرآبگرمکن در سایت دیوار آگهی داده بودم که او به عنوان تعمیرکار تماس گرفت و با کیف حاوی آچار و ابزار به منزلم آمد و سپس کیکی را به بهانه خیرات در شب جمعه به من تعارف کرد که بعد از 3 روز در بیمارستان به هوش آمدم و متوجه سرقت طلاها و گوشی تلفنم شدم.

یکی دیگر از شاکیانی که گوشی تلفن وی در مخفیگاه این تبهکار مخوف کشف شد و ماجرایی دیگر را لو داد، گفت:او برای استخدام در رستوران من آمد و خیلی برای شغل اصرار کرد من هم به ناچار او را برای نظافت رستوران استخدام کردم ولی یک ساعت بعد دیگر او غیبش زد و تازه فهمیدم که او گوشی تلفن من و کیف مدارک و لوازم منشی رستوران را سرقت کرده است که در پلیس شاندیز پرونده تشکیل دادیم اما او از مدارک منشی برای اجاره سوئیت ها سوءاستفاده کرده بود.

درهمین حال زن دیگری که طعمه این سارق خطرناک شده بود، درباره ماجرای سفر به رامسر گفت: او خودش را وکیل معرفی کرد و به همراه من برای یک سفر چند روزه به رامسر آمد و حتی پول بلیت هواپیما را هم خودش پرداخت اما آن جا مرا در ویلا بیهوش کرد و کارت بانکی و دیگر اموالم را به سرقت برد …

این مرد همچنین متهم است که متصدی یک شرکت بیمه را نیز به بهانه این که قصد دارد بیمه عمر خریداری کند فریب داده وسپس با مراجعه به منزل وی، او را با تعارف کیکی که به داروهای خواب آور آلوده شده بود، بیهوش کرده و اموالش را به سرقت برده است.

بنابراین گزارش با لو رفتن برخی زوایای پنهان درباره تبهکاری های این متهم خطرناک که به «عقرب زهرآگین»معروف شده است، قاضی «سجادی شهری»دستورات ویژه ای را برای واکاوی جرایم وی و دستگیری دیگر افراد مرتبط با این پرونده صادر کرد وبدین ترتیب یکی از طلا فروشان خیابان آیت ا…عبادی که به اتهام مالخری دستگیر شده است، درباره خرید طلاهای بدون فاکتور سرقتی به مقام قضایی گفت: او ابتدا برای فروش چند قطعه سکه پارسیان به طلا فروشی آمد که نیاز به بررسی فاکتور نداشت اما در همین هنگام مداح هیئت مذهبی با من تماس گرفت و برای این که نمی تواند در مراسم منزل ما شرکت کند، از من عذرخواهی کرد. من هم با او به زبان ترکی صحبت کردم اما وقتی تلفن را قطع کردم آن مشتری خودش را «مداح» معرفی کرد وگفت:برای این کار ناراحت نباش خودم شب به منزلتان می آیم. او صدای خوبی داشت و همه شرکت کنندگان در مراسم را تحت تاثیر قرارداد و این گونه من به وی اعتماد کردم چرا که مدعی بود ،فاکتور طلاها را هنگام جابه جایی لوازم منزل گم کرده است، من هم فریب ظاهر او را خوردم و طلاهایش را خریدم. از سوی دیگر هم حساب بانکی به نام خودش بود و با کارت شناسایی او مطابقت داشت …

با پلمب طلا فروشی مذکور، تحقیقات پلیس برای شناسایی دیگر شاکیان و مال باختگان در حالی ادامه دارد که تاکنون راز 15فقره از جرایم این تبهکار خطرناک در تهران و مشهد فاش شده است و حدود 10 تن از شاکیان نیز وی را شناسایی کرده اند.

از سوی دیگر بررسی های تخصصی پلیس نشان داد که وی سریال گوشی های سرقتی را در بولوار هاشمیه مشهد تغییر می داد و آن ها را با سریال های جعلی به فروش می رساند، به همین دلیل کنکاش های علمی و پلیسی با نظارت مستقیم قاضی شعبه 204 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد در این باره وارد مرحله جدیدی شده است.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها