آخرین اخبار
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵
بازدید:۴۲۴۷
صد آنلاین | همه‌‌چیز برای قصاص قاتلی که 6سال پیش دوستش را به قتل رسانده بود، مهیا بود اما خانواده مقتول چند روز پیش از اجرای حکم با گذاشتن شرطی، تصمیم به گذشت گرفتند.
کد خبر : ۸۸۱۵۳

به گزارش صد آنلاین ،  همه‌‌چیز برای قصاص قاتلی که 6سال پیش دوستش را به قتل رسانده بود، مهیا بود اما خانواده مقتول چند روز پیش از اجرای حکم با گذاشتن شرطی، تصمیم به گذشت گرفتند.

 

 

 

 

 

 

 

بهار سال 97درگیری خونینی در یکی از محله‌های تهران رخ داد که منجر به قتل پسری جوان شد. قاتل از محل جنایت گریخته بود اما وقتی خانواده مقتول چهره او را در تصاویر دوربین‌های مداربسته دیدند، وی را شناسایی کردند. او از اقوام دور مقتول بود که یک هفته پس از جنایت درحالی‌که در خانه یکی از دوستانش مخفی شده بود دستگیر شد. او در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و مدعی شد که به‌شدت پشیمان است و ناخواسته تبدیل به قاتل شده است. او توضیح داد: یک شب که تلفنی با مقتول حرف می‌زدم و در حال شوخی با هم بودیم دعوایمان شد و من که از او ناراحت بودم، با وی قرار گذاشتم تا مشکل‌مان را حل کنیم. روز حادثه وقتی همدیگر را دیدیم و در حال حرف زدن بودیم، باز هم بین ما مشاجره در گرفت و من که فقط می‌خواستم او را بترسانم چاقویی سمتش پرتاب کردم که متأسفانه به او خورد و همان یک ضربه جانش را گرفت. عامل این جنایت پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و قضات دیوان عالی کشور مهر تأیید بر حکم صادر شده زدند. پرونده به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد و پیش روی قاضی شیما جعفر محمدی دادیار شعبه قرار گرفت. با توجه به ندامت قاتل، 4جلسه صلح و سازش با حضور خانواده مقتول برگزار شد تا اینکه آنها، درحالی‌که چند روز به اجرای حکم مانده بود، تصمیم به بخشش گرفتند. آنها گفتند که به‌خاطر رضای خدا و دختر نوجوان قاتل که هم سن نوه‌شان است، حاضرند از قصاص بگذرند. اولیای دم اما یک شرط هم داشتند. اینکه قاتل پس از آزادی کار مناسبی پیدا کند و بخشی از درآمد ماهانه خود را به‌عنوان خیرات برای مقتول درنظر بگیرد و این پول را صرف بخشی از هزینه‌های درمان بیماران خاص و معلولان کند. بنا بر این گزارش، قاتل که در آستانه قصاص بود با قبول این شرط پس از 6سال بخشیده شد و فرصت زندگی دوباره یافت تا به‌زودی از لحاظ جنبه عمومی جرم در دادگاه محاکمه شود. 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها