۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵
بازدید:۵۱۴
صد آنلاین | زن قاچاقچی قصد داشت با مسموم کردن ماموران پلیس از بیمارستان فرار کند.
کد خبر : ۸۸۰۵۳

نقشه هولناک زن قاچاقچی برای فرار از بیمارستان

 

به گزارش صد آنلاین ، قاچاقچی معروف به «کماندو» که از محکومان موادمخدر بود، در حالی با هوشیاری نیروهای کلانتری شفای مشهد و هنگام جابه‌جایی یک کامیون لوازم سرقتی در مشهد دستگیر شد که این بار قصد داشت  با دسیسه ای هولناک ، سکانس جنایی تلخی را در امتداد تبهکاری هایش رقم بزند.

 

 

 

 

به گزارش روزنامه خراسان، ماموران کلانتری شفای مشهد که از مدتی قبل با بهره گیری از تجربیات و دستورات ویژه سرتیپ دوم احمد نگهبان(جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی) رصدهای اطلاعاتی را برای زیرنظر گرفتن و شناسایی مجرمان حرفه ای آغاز کرده اند، از طریق به‌کارگیری منابع و مخبران محلی به اطلاعاتی دست یافتند که یک زن سابقه‎دار معروف به «کماندو» قصد دارد اموال سرقتی را از منزل برادرش در خیابان توس65 به مکان دیگری انتقال دهد. با این خبر مهم، بلافاصله گروهی از افسران کارآزموده دایره تجسس با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد احسان سبکبار(رئیس کلانتری شفا) عازم نشانی مذکور شدند و زوجی را به همراه لوازم سرقتی به دام انداختند که از حدود 2ماه قبل به طور موقت با یکدیگر ازدواج کرده بودند.

در همین حال بررسی های نامحسوس ماموران انتظامی نشان داد که مرد جوان برادر قاچاقچی معروف به «کماندو» است که تحت تعقیب نیروهای انتظامی قراردارد؛ بنابراین ماموران انتظامی در پوشش کارگر وارد عمل شدند و با «ف-ص»(کماندو) در خیابان کشاورز قرار گذاشتند. آن ها سپس همه اموال سرقتی از جمله  یخچال تلویزیون، دوچرخه، موتورسیکلت،جاروبرقی چرخ‌گوشت، بخاری گازی و برقی،40عدد لامپ هالوژن،چادرمسافرتی،دستگاه جوش،اتوصنعتی،کفکش،مدارک شناسایی،کارت های بانکی و غیره را به یک دستگاه کامیون بار کردند و به طرف خیابان کشاورز رفتند.

طولی نکشید که قاچاقچی 30ساله سوار بر یک دستگاه پراید با پلاک مخدوش از راه رسید و وارد کمین نیروهای انتظامی شد. هنوز این قاچاقچی معروف به «کماندو» از خودرو پیاده نشده بود که عوامل پوششی پلیس، وی را محاصره کردند و حلقه های قانون را در حالی بر دستان او حلقه زدند که مشخص شد این زن جوان باردار است. در بازرسی از داخل خودروی پراید نیز  لپ‎تاپ،فرش و گاز رومیزی کشف و ضبط شد.

با انتقال 3متهم این پرونده به مقر انتظامی ،تحقیقات و بازجویی های تخصصی از آنان در دایره تجسس کلانتری آغاز و مشخص شد که «کماندو»3سال قبل به اتهام حمل یک کیلوگرم مواد مخدر صنعتی به تحمل 25 سال زندان محکوم شده است و شوهر او نیز با همین اتهام در حال تحمل 15 سال زندان است اما وی با سوءاستفاده از مدت مرخصی  دوران بارداری، دوباره مسیر تبهکاری را  در پیش گرفته است.

همچنین بررسی ها نشان داد که 3 تن دیگر از برادران وی نیز به اتهام مواد مخدر در زندان به سر می برند. با به دست آمدن این اطلاعات و صدور دستورات قضایی از سوی قاضی رشادتی (قاضی شعبه 610 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) بازجویی ها از این متهم حرفه‌ای برای شناسایی سارقان و مالباختگان در حالی ادامه یافت که ناگهان درد زایمان به سراغ «کماندو»آمد و نیروهای انتظامی نیز بی‌درنگ با امدادگران اورژانس تماس گرفتند و او را به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد منتقل کردند اما او بعد از آن که پسری به دنیا آورد و به بخش مراقبت های پزشکی انتقال یافت،نقشه هولناکی را برای فرار از بیمارستان کشید. او که موفق شده بود به یک دستگاه گوشی تلفن همراه دسترسی پیدا کند با برخی از دوستانش تماس گرفت و به آن ها تاکید کرد چند شیرینی را مسموم کنند و هنگامی که با جعبه شیرینی برای ملاقات عمومی به بیمارستان می روند ،شیرینی های آلوده را به مامور انتظامی مراقب تعارف کنند تا این گونه مامور انتظامی بیهوش شود و او با جاگذاشتن نوزاد یک روزه اش بتواند از بیمارستان بگریزد اما او در حالی این دسیسه را در زیر پتو برای یکی از دوستانش در آن سوی خط پیامک می‌کرد که یکی از عوامل پوششی کلانتری شفا در جریان موضوع قرارگرفت و بی درنگ ماجرا را به رئیس کلانتری اطلاع داد. این گونه بود که نیروهای مراقب متهم به تکاپو افتادند و با انتقال او به اتاق خصوصی ،لایه های امنیتی را نیز افزایش دادند و بدین ترتیب نقشه هولناک فرار از بیمارستان نافرجام ماند.

کنکاش های تخصصی پلیس درباره ماجرای لوازم سرقتی نیز بیانگر آن بود که سارقان به منازلی در مناطق احمدآباد ،هاشمیه و صدف دستبرد زده اند اما برخی لوازم کشف شده نیز حکایت از آن دارد که تعدادی باغ ویلا هم در اطراف مشهد مورد دستبرد دزدان قرارگرفته و «کماندو»اموال سرقتی را ازآنان خریده است. به همین دلیل تحقیقات بیشتر برای ریشه یابی جرایم احتمالی «کماندو» با راهنمایی های  مقام قضایی  و توسط ستوان غلامی (افسر پرونده)در دایره تجسس کلانتری همچنان ادامه دارد.

 

 
 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها