آخرین اخبار
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۱
بازدید:۸۹۸
صد آنلاین | خبرگزاری دولت در خبری از شرکت بیش از یکصد هزار مهاجر افغانستان مقیم مشهد در تشییع رئیس جمهور خبر داد.
کد خبر : ۸۸۰۲۹
به گزارش صد آنلاین ، خبرگزاری دولت در خبری از شرکت بیش از یکصد هزار مهاجر افغانستان مقیم مشهد در تشییع رئیس جمهور خبر داد.
 
 
 
 
 بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیش از صد هزار نفر از جامعه اتباع و مهاجرین افغانستانی اهل سنت و شیعه، دوشادوش مردم مشهد در مراسم تشییع و تدفین رئیس جمهور رئیسی و همراهان ایشان شرکت کردند.
 
جمعیت اتباع حاضر در مراسم تشییع رئیسی اعلام شد
 
حسین شرافتی راد در مراسم پیش از تشییع و در محل حسینیه هراتی های مشهد و در حضور هزاران نفر از جامعه اتباع و مهاجر افغانستانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت شهدای راه خدمت به خصوص رییس جمهور ، بر ادامه راه آنها تاکید کرد.
 
وی گفت: تشکیل سازمان ملی مهاجرت به عنوان یکی از اقدامات مهم و یادگاری های شهیدِ جمهور است و این اقدام نشان از حسن توجه شهید آیت الله رییسی به اتباع و مهاجرین کشور داشته و نقطه عطفی در ساماندهی موضوع اتباع خارجی است.
 
بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، مشهد بعد از تهران دارای بیشترین شمار مهاجران خارجی است و نزدیک به ۴۰۰ هزار تبعه خارجی دارای مدارک شناسایی و اقامت شامل کارت آمایش، گذرنامه، گذرنامه خانواری و برگه سرشماری هستند که مشخصات آنها در سامانه "سیام" وزارت کشور ثبت شده است و به عنوان اتباع قانونی در مشهد اقامت دارند. همچنین حدود ۳۰۰ هزار تبعه خارجی فاقد مدرک هویتی در مشهد شناسایی شده‌اند.

برترین ها

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها