آخرین اخبار
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۳
بازدید:۲۳۵
صد آنلاین | معاون عملیات پلیس راهور فراجا گفت: انجام دو تخلف رانندگی حادثه ساز به صورت همزمان، موجب توقیف وسیله نقلیه می‌شود.
کد خبر : ۸۸۰۰۹


به گزارش صد آنلاین ، سردار محمدباقر سلیمی با اشاره به قانون رسیدگی به تخلفات گفت: برابر ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات، تعداد ۲۰ تخلف رانندگی که ارتباط مستقیم با وقوع و تشدید تصادف و در نتیجه گسترش خسارات، ضایعات، صدمات و کشته‌های ناشی از تصادفات دارند به عنوان تخلف حادثه‌ساز تعیین شده‌اند.

 

 

 


وی ادامه داد: از جمله این تخلفات می‌توان به تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غیر مجاز در راه‌های دوطرفه، عبور از چراغ قرمز، حرکت به طور مارپیچ، عبور از محل ممنوع، عدم رعایت حق تقدم، استفاده از تلفن همراه و نقص فنی مؤثر وسیله نقلیه اشاره کرد.سردار سلیمی گفت: با توجه به اهمیت این تخلفات، علاوه بر اینکه قانونگذار، نمره منفی برای رانندگان مرتکب چنین تخلفاتی پیش بینی کرده است در صورتی که راننده‌ای مرتکب دو تخلف از این تخلفات حادثه ساز به صورت همزمان شود، علاوه بر جریمه و نمره منفی، مجازات توقیف وسیله نقلیه نیز در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: بنابراین کنترل اینگونه تخلفات، چه با استفاده از سامانه‌های هوشمند، چه به صورت کنترلی توسط تیم‌های گشت و یا مأمورین استقراری پلیس راهور به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها