آخرین اخبار
۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۱
بازدید:۱۳۸
سخنگوی کرملین گفت، مسکو به واشنگتن هشدار داده که اجازه ندهد اوکراین با تسلیحاتی که آمریکا برایش تامین کرده به خاک روسیه حمله کند.
کد خبر : ۸۷۹۹۱

سخنگوی کرملین گفت، مسکو به واشنگتن هشدار داده که اجازه ندهد اوکراین با تسلیحاتی که آمریکا برایش تامین کرده به خاک روسیه حمله کند.

 

 


 دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت: «این موضع کاملا غیرمسئولانه و پیامدهایش واقعا خطرناک است.»

به نقل از شبکه خبری DPA، وی درباره گزارشی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اظهار داشت که بر اساس آن آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا طرفدار چنین حملاتی علیه خاک روسیه است و می‌خواهد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را متقاعد کند که محدودیت‌ها درباره استفاده از تسلیحات ارائه شده به اوکراین در خاک روسیه را بردارد.

پسکوف گفت که در واشنگتن و همچنین در برخی از پایتخت‌های اروپایی، اقداماتی در راستای متنشج کردن اوضاع تحریک می‌شود. در ایالات متحده افرادی هستند که به دنبال بدتر شدن اوضاع هستند.

وی همچنین ادامه داد: « اکنون برای همه کارشناسان آشکار است که هیچ سلاحی نمی‌تواند به نحوی جریان را در جنگ اوکراین تغییر دهد. بلکه ارسال این تسلیحات تنها باعث طولانی شدن این جنگ می‌شود.»

بلینکن در جریان سفر اخیرش به کی‌یف گفته بود که آمریکا به کمک به اوکراین در این جنگ متعهد است.

وی در این سفر حطاب به مقام‌های اوکراینی گفته بود: «ما حملات خارج از اوکراین را تشویق یا فعال نکرده‌ایم، اما در نهایت اوکراین باید درباره نحوه اجرای این جنگ، جنگی که برای دفاع از آزادی، حاکمیت و تمامیت ارضی خود انجام می‌دهد، خودش تصمیم بگیرد. ما به تجهیز اوکراین با آن چیزهایی که نیاز دارد، ادامه می‌دهد تا پیروز شود.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از آمریکا و دیگر متحدان غربی می‌خواهد که به کشورش اجازه دهند از سلاح‌های ارائه شده برای حملات علیه روسیه استفاده کند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها