آخرین اخبار
۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۷
بازدید:۲۰۴
صد آنلاین | سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات ضد دو کشتی اسرائیلی و یک کشتی یونانی عازم بنادر فلسطین اشغالی در سه دریای سرخ، عرب و مدیترانه خبر داد.
کد خبر : ۸۷۹۷۲

 

به گزارش صد  آنلاین، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در راهپیمایی میلیونی مردم این کشور در میدان السبعین صنعا، از اجرای سه عملیات ضد سه فروند کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریاهای سرخ، عرب و مدیترانه خبر داد.

 

 

 

 

 

 

یحیی سریع ضمن قرائت بیانیه در این راهپیمایی گفت: نیروهای مسلح یمن برای اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و پاسخ به تجاوزگری آمریکا و انگلیس علیه کشور یمن و در راستای اجرای فرامین سید عبدالملک بدرالدین الحوثی و پاسخ به مطالبات ملت عزیز یمن و آزادگان امت اسلامی، سه عملیات استثنایی را ضد سه کشتی به شرح زیر انجام دادند:

عملیات نخست: نیروهای یمنی کشتی اسرائیلی «ام اس سی الکساندرا» (MSC ALEXANDRA) را در دریای عرب با تعدادی موشک بالستیک هدف قرار دادند.

عملیات دوم: کشتی «یانیس» (YANNIS) متعلق به یک شرکت یونانی در مرحله چهارم تشدید عملیات علیه رژیم صهیونیستی در جریان عبور از دریای سرخ هدف عملیات مشترک و دقیق نیروی دریایی و یگان پهپادی و موشکی نیروهای مسلح قرار گرفت. هدف قرار دادن کشتی متعلق به شرکت یونانی پس از ورود سه کشتی متعلق به این شرکت به بنادر فلسطین اشغالی در فاصله زمانی چهارم تا پنجم ماه مه م جاری اتفاق افتاد.

عملیات سوم: کشتی اسرائیلی (ESSEX) که در حال نقض قانون ممنوعیت ورود کشتی‌ها به بنادر فلسطین اشغالی بود، با تعدادی موشک در دریای مدیترانه هدف قرار گرفت.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها