آخرین اخبار
۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰
بازدید:۱۳۴۰
صد آنلاین | مردی که 2 سال پیش برادر خود را به قتل رسانده و جسدش را در چاه پنهان کرده بود، در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر : ۸۷۸۷۰

 

به گزارش صد آنلاین ،  سرهنگ حسین ترکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: 22 اسفند سال 1400 دختر و پسری جوان با مراجعه به یکی از کلانتری‌های اصفهان از مفقودشدن چند روزه پدر خود خبر دادند و عنوان کردند تنها عمویشان که در خارج از کشور زندگی می‌کرده به تازگی به ایران آمده و پدرشان با خودروی وی به بیرون رفته و دیگر به خانه مراجعه نکرده و به احتمال زیاد پدر آنها توسط برادر خود به قتل رسیده است.

 

 

 

 

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان عنوان داشت: پس از این اظهارات پرونده‌ای تشکیل و برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان اصفهان ارجاع شد و تیمی از کارآگاهان به جست‌وجو برای یافتن سرنخ هایی از این ماجرا پرداختند.

این مقام انتظامی ادامه داد: جستجوهای کارآگاهان ادامه داشت تا اینکه خودرویی که شاکیان مشخصات آن را اعلام کرده بودند به صورت بلاصاحب در اطراف یکی از شهرهای اصفهان کشف و مشخص شد خودرو متعلق به برادر بزرگتر بوده و توسط خود او در این مکان رها شده است.

سرهنگ ترکیان خاطر نشان کرد: تمام شواهد و قرائن و سرنخ‌های پلیس حاکی از این بود که برادر بزرگتر، برادر کوچکتر خود را به قتل رسانده و فرزندانش برای اینکه پدرشان گرفتار نشود داستان را وارونه جلوه داده و عموی خود را قاتل پدر خود معرفی کرده‌اند اما از طرفی دیگر هیچ گونه ردی از فرد قاتل و جنازه مقتول وجود نداشت با این حال پرونده همچنان مفتوح بود و کارآگاهان به جست‌وجوهای خود در این زمینه ادامه دادند تا اینکه با گذشت 2 سال از وقوع حادثه رد پای برادر بزرگتر که با هویت جعلی در یکی از شهر های شمالی کشور به صورت مخفیانه زندگی می‌کرد، پیدا شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: با پیدا شدن مدارک و مستنداتی مبنی بر مخفیگاه برادر بزرگتر بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره جرایم جنایی این پلیس پس از اخذ مجوز از مرجع قضائی به محل اعزام و آذر ماه سال جاری در یک عملیات ضربتی فرد مذکور را دستگیر و به اصفهان منتقل کردند.

وی ادامه داد: متهم با اینکه در بازجویی‌ها از جرم قتل برادر خود طفره رفته و به دنبال منحرف کردن دوباره کارآگاهان بود اما نهایتاً هنگامی که با مدارک و مستندات محکم پلیس مواجه شد لب به اعتراف گشود و با اقرار به قتل برادر کوچکتر خود عنوان کرد روز حادثه با برادرم به دفتر کارم رفته و آنجا بر سر مسائل مالی و ارث و میراث با او به مشاجره پرداختم و در همین حین او را به درون چاه 18 که در دفترم بود، پرت کردم و سپس دو متر از چاه را با بتن پر کردم و بعد روی آن نخالخه ساختمانی ریختم و برای صحنه سازی خودرو را در خارج از اصفهان رها کردم و خودم هم به یکی از شهر های شمالی کشور متواری شدم تا جوری صحنه سازی شود که برادرم من را به قتل رسانده و به خارج از کشور رفته است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با اعتراف صریح متهم به قتل، کارآگاهان به محل دفتر وی اعزام شدند و با استفاده از دستگاه های مجهز توانستند طی 6 شبانه روز کار حفاری نهایتاً جسد مقتول که برادر 55 ساله قاتل بود را از داخل چاه بیرون بکشند.

سرهنگ ترکیان خاطر نشان کرد: با پیدا شدن جسد مقتول و اعترافات قاتل، پرونده تکمیل شد و فرزندان متهم که در محل قتل حضور داشته و نسبت به پنهان کردن جسد و همچنین فراری دادن پدر خود با او همکاری داشتند و همچنین با طراحی سناریوی قتل پدر خود قصد گمراه کردن پلیس و اخلال در پرونده قتل داشتند، دستگیر و هر 3نفر برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها