آخرین اخبار
۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
بازدید:۱۱۷
صد انلاین | دولت آلمان چهارشنبه اعلام کرد، در صورتی که دیوان بین‌المللی کیفری حکم بازداشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را صادر کند، برلین این حکم را اجرا خواهد کرد.
کد خبر : ۸۷۸۳۰

 

 

 

به گزارش صد آنلاین ،  اشتفن هبسترایت سخنگوی دولت فدرال آلمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا برلین حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت را اجرا می‌کند؟، اظهار کرد: «البته، بله. ما از قانون تبعیت می‌کنیم.»

 

 

 

 

«کریم خان» دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری روز دوشنبه اعلام کرد که این دیوان به دنبال صدور حکم بازداشت برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و همچنین شماری از مقامات حماس است.

به گزارش ایرنا به نقل از پولیتیکو، این اولین باری است که دیوان بین‌المللی کیفری رئیس یکی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا را هدف قرار می‌دهد.

هیاتی از قضات دیوان بین‌المللی کیفری درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

در صورتی که سه قاضی دیوان بین المللی کیفری در لاهه با صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت موافقت کنند، این دو از این پس نخواهند توانست به هیچ یک از کشورهای امضا کننده توافق رم که شامل ۱۲۴ کشور است، سفر کنند.

آلمان، هلند، یونان، فرانسه، ژاپن و اسپانیا و از جمله کشورهایی هستند که نتانیاهو و گالانت اجازه سفر به آنها را نخواهند داشت.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل‌کشی» به دیوان بین‌المللی دادگستری معرفی شوند. همزمان پرونده دیگری علیه این رژیم در دیوان بین المللی کیفری مطرح شده است.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها