آخرین اخبار
۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰
بازدید:۱۴۵
صد انلاین | آمریکا مدعی مقابله با چهار پهپاد یمنی شد.
کد خبر : ۸۷۷۹۵

به گزارش صد آنلاین ، سنتکام در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا چهارشنبه ساعت سه و ۱۶ بعدازظهر به وقت صنعا با موفقیت با چهار سامانه هوایی بدون سرنشین در مناطق تحت کنترل حوثی‌های یمن مقابله کردند. سنتکام ادعا کرد که این پهپادها تهدیدی قریب‌الوقوع علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه ایجاد می‌کردند.

 

 

 

 

 

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها