آخرین اخبار
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۵
بازدید:۱۴۸
صد آنلاین | وزیر خارجه اردن با هشدار درباره عواقب تجاوزات اشغالگران به غزه و مسجدالاقصی و کرانه باختری اعلام کرد که انفجار اوضاع در کرانه باختری، درگیری‌ها را به سمت و سوی دیگری می‌برد و صلح در منطقه تنها با پایان اشغالگری اسرائیل محقق می‌گردد.
کد خبر : ۸۷۷۳۶
 

به گزارش صد آنلاین ،«ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه اردن در سخنانی با هشدار درباره انفجار اوضاع در مناطق مختلف فلسطین در سایه تحرکات افراطی صهیونیست‌ها اعلام کرد: یورش ایتمار بن گویر وزیر افراطی اسرائیلی به مسجد الاقصی عملی تحریک آمیز است.

 

 

 

 

 

وی درباره شرایط کرانه باختری که از زمان آغاز جنگ غزه تبدیل به یک عرصه داغ درگیری میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در سایه یورش‌های شبانه روزی اشغالگران شده است، گفت: هشدار می‌دهیم که اوضاع کرانه باختری در آستانه انفجار است و جهان باید فوراً اقدامی جهت توقف تجاوزات علیه غزه انجام دهد. اگر اوضاع در کرانه باختری منفجر شود درگیری‌ها به سمت و سوی دیگری خواهد رفت.

وزیر خارجه اردن تصریح کرد: ما تاکنون نشنیده‌ایم که حتی یک مسئول اسرائیلی قتل عام بیش از 35 هزار فلسطینی را از 7 اکتبر تاکنون محکوم کند. در شرایط کنونی نیز تجاوز اسرائیل به رفح فاجعه غزه را تشدید کرده است.

ایمن الصفدی با استقبال از تصمیم نروژ و ایرلند و اسپانیا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تاکید کرد: همه جهان از راهکار «دو دولتی» که منجر به دستیابی به صلح عادلانه و همه جانبه شود حمایت می‌کند و صلح در منطقه حاصل نمی‌شود مگر اینکه اشغالگری اسرائیل پایان یابد.

وی افزود: اقداماتی که اسرائیل انجام می‌دهد اوضاع را بحرانی تر می‌کند و تصمیم برای ساخت کانون شهرک‌سازی‌های جدید به معنای ادامه اقدامات غیرقانونی اسرائیل است که فرصت‌های صلح را از بین می‌برد.

این سخنان وزیر خارجه اردن بعد از آن بیان شد که اشغالگران حملات وحشیانه به کرانه باختری را به شکلی جنون آمیز تشدید کرد‌ه‌اند و در حملاتی که از صبح دیروز تا امروز توسط ارتش اشغالگر به شهر و اردوگاه جنین در کرانه باختری انجام شده ده‌ها فلسطینی شهید و زخمی شدند.

خبرگزاری فلسطینی وفا در این زمینه گزارش داد که امروز چهارشنبه یکی از جوانان فلسطینی در اردوگاه جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شد تا تعداد زخمی‌ها در حملات اشغالگران به اردوگاه جنین از دیروز به بیش از20 نفر برسد که حال تعدادی از آنها وخیم گزارش شده است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در ادامه یورش نظامیان اسرائیلی به اردوگاه جنین، تاکنون 8 نفر به شهادت رسیده و 21 تن دیگر زخمی شده‌اند.

نظامیان صهیونیست در حملات وحشیانه خود به جنین ، به تخریب زیرساخت‌ها از جمله اموال عمومی فلسطینی‌ها در خیابان‌ها، غرفه‌های سبزی‌فروشی، مغازه‌ها و خودروهای شهروندان و ... ادامه می‌دهند.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها