۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰
بازدید:۳۶۱
با اهدای پیراهن استقلال از سوی سیدمحمد آقامحمد آبادی به مرکز یتیم خانه‌ای در شهر کیکویت کنگو بچه‌های این شهر با پیراهن استقلال فوتبال بازی کردند.
کد خبر : ۸۷۷۱۲

اختصاصی: بازی با پیراهن استقلال در قلب آفریقا

سید محمد آقا محمد آبادی پزشک تیم ملی جوانان و امید که در زمان فرهاد مجیدی پزشک تیم استقلال بود و هنوز هم در حال همکاری با آبی پوشان است، هر ساله به همراه تعدادی از پزشکان در آلمان راهی کشور کنگو می‌شود تا اقدامات درمانی رایگان در این کشور انجام دهد.


سفر پزشکان از آلمان به کنگو و مشخصا به شهر کیکویت دو تا سه بار در سال انجام می‌شود. این پزشکان با تخصص‌های مختلف هستند. آنها طی مدت اقامت 7 تا 10 روز در شهر کیکویت بیماران را ویزیت و در یک مرکز درمانی مشخص جراحی‌های گوناگونی انجام می‌دهند. تخصص پزشک تیم استقلال فک و صورت است و بیشتر، جراحی‌های شکاف کام و لب انجام می‌دهد و این جراحی‌ها بیشتر روی بچه‌هایی صورت می‌گیرد که از بدو تولد دچار ایراداتی در بخش فک و صورت هستند.

سید محمد آقا محمدآبادی که دندانپزشک و جراح فک و صورت بوده و در جام جهانی جوانان در سال 2017 پزشک تیم ملی فوتبال جوانان ایران بود، در حاشیه این سفر دست به یک حرکت جالب دیگر هم زده است. او با پیراهن‌های استقلال که قبلا توسط استقلالی‌ها امضا شده است، به یتم خانه‌ای در 20 کیلومتری شهر کیکویت رفت و پیراهن‌ها را به بچه‌های این یتم خانه اهداء کرد تا این بچه‌ها برای فوتبال بازی کردن پیراهن ورزشی مناسب داشته باشند.

پزشک تیم استقلال که ساکن شهر هامبورگ است، با هزینه خود در این یتیم خانه 6 کلاس درس ایجاد کرده است تا بچه‌ها در کنار فوتبال بازی کردن درس بخوانند و اکنون این کلاس‌های درس تبدیل به یک مدرسه شده است، چون دانش آموزان زیادی برای درس خواندن به این مدرسه مراجعه می‌کنند.

21025/غ
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها