آخرین اخبار
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۰
بازدید:۹۶
مهدی قایدی در دیدار برابر صدرنشین امارات یک گل زد و یک پاس گل داد تا بهترین رکورد دوران حرفه ای خود از حیث گلزنی را به ثبت برساند.
کد خبر : ۸۷۶۹۵

تمام امارات از دست قایدی انگشت به دهان ماند

 همانطور که حدس زده می شد، ستاره ایرانی اتحاد کلباء موفق شد رکورد شخصی خود یعنی ثبت بیشترین تعداد گل زده در طول یک فصل را بشکند و او این بار با گلزنی برابر تیمی که احتمال فراوان قهرمان ادنوک لیگ امارات خواهد شد، به روند فوق العاده اش ادامه داد.


جای هیچ شک و شبهه ای نیست که مهدی قایدی بهترین بازیکن اتحاد کلباء در این فصل بوده است. ستاره ایرانی که در یک تیم معمولی و درجه دوم اماراتی توانسته است غول های این کشور را یکی پس از دیگری از دم تیغ بگذراند، برای پنجمین دیدار متوالی توانست گلزنی کند و این بار الوصل جدیدترین قربانی او بود.

در شرایطی که کلباء در دقیقه پنجم و روی اشتباه عجیب و بچه گانه محمد سبیل 10 نفره شده بود، روی هوش و نبوغ مهدی قایدی در دقیقه شانزدهم به گل رسید تا صدرنشین لیگ امارات خطر جدی برای از دست دادن امتیاز احساس کند.

پس از یک پاس از خط دفاعی کلباء به پشت مدافعان الوصل، این عبدالرحمن خمیس مدافع میهمان بود که توپ را به کنترل خود درآورد اما سماجت قایدی و تلاش او برای تصاحب توپ سبب شد تا ستاره ایرانی در شرایطی که تک و تنها مقابل چند مدافع حریف بود، فرصتی را به دست بیاورد.

در شرایطی که سفیان بوتفینی، مدافع مراکشی الوصل مقابل قایدی بود و یک بازیکن دیگر نیز در تلاش برای نزدیک شدن به او بود، اما قایدی با یک شوت زمینی دیدنی، توپ را از میان مدافعان میهمان عبور داد و به دور از دستان سنگربان الوصل که چالش مانکن اجرا کرده بود، دروازه را باز کرد.

این شانزدهمین گل مهدی قایدی در این فصل بود آن هم در شرایطی که ستاره ایرانی کلباء در پنج بازی اخیر تیمش توانسته دروازه رقبا را باز کرده و به تک ستاره تیمش در این فصل تبدیل شود.

قایدی در لیگ نوزدهم و فصل 2019 – 2020 توانسته بود پانزده بار برای استقلال گلزنی کند، حالا بهترین رکورد دوران حرفه ای خودش را شکسته است. او در این فصل برابر تیم های الشارجه (2 گل)، عجمان (2 گل)، الوحده، الامارات (3 گل)، البطائح، الجزیره، النصر، الوصل و العین (3 گل) گلزنی کرده بود و حالا نام الوصل نیز به فهرست قربانیان این بازیکن اضافه شده است.

البته این گل پایان درخشش ستاره بوشهری برابر صدرنشین لیگ نبود. در شرایطی که الوصل از داشتن یک یار بیشتر نهایت استفاده را برد و سه بار دروازه میزبان را باز کرد تا بازی سه بر یک شود، ستاره ایرانی در دقیقه 68 موفق شد زمینه ساز گل دوم تیمش باشد.

پس از آنکه قایدی با یک فرار از قلب خط دفاعی حریف وارد محوطه جریمه شد، با یک سر توپ دیدنی، سفیان بوتفینی را به طور کامل از جریان بازی خارج کرد و پس از آنکه خالد الثنانی و سئونگ هیونگ جون، گلر و مدافع الوصل روی پای قایدی آمده بودند، او با از خود گذشتگی و یک پاس در عرض، توپ را به دنیل بسا سپرد تا این بازیکن به راحتی و با یک ضربه بغل پا، دروازه الوصل را باز کند.

این ششمین پاس گل مهدی قایدی در این فصل بود آن هم در شرایطی که ستاره ایرانی توانسته است سه ضربه پنالتی نیز برای تیمش بگیرد. این بازی در دقایق پایانی با نتیجه سه بر دو در جریان است.

21025/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها