۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۶
سوت تاتنهام-چلسی از شانه علیرضا آویزان است؛

فغانی داور حریصانه‌ترین بازی سال دنیا!

بازدید:۳۱۱
دو تیم تاتنهام و نیوکاسل تا ساعاتی دیگر در ورزشگاه ملبورن سیتی استرالیا به مصاف هم می‌روند.
کد خبر : ۸۷۶۸۷

در حالی که بازیکنان اکثر باشگاه‌های فوتبال در دنیا به تازگی رقابت‌های فشرده فصل را تمام کرده‌اند و در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات و لذت بردن از آن هستند، این دو تیم به سرعت برای یک بازی دوستانه که سه روز پس از پایان فصل برنامه ریزی شده و با انتقادات زیادی مواجه شده، به آن سوی دنیا رفته‌اند. 

 

 


گرت ساوت‌گیت که تیمش از 25 روز دیگر باید در رقابت‌های یورو 2024 در کشور آلمان برای کسب قهرمانی تلاش کند، این خبر را خوب توصیف کرده ولی کیرن تریپیر که یکی از بازیکنان کلیدی انگلیس و نیوکاسل به شمار می‌رود، واکنش خوبی به این بازی دوستانه در استرالیا نداشته او می‌گوید:«این ایده آل نیست، زیرا یک سال مسابقات است. من درک می کنم که چرا باشگاه این کار را انجام می‌دهد. من این کار را در تاتنهام و [اتلتیکو] مادرید هم انجام داده ام، اما با توجه به تجربه خودم، این تورنمنت ایده‌آلی نیست.»آنگه پستکوگلو، سرمربی تاتنهام با این موضوع موافقت کرده و سعی نکرد بازی را به چیزی جز یک طرح پولساز تبدیل کند.  

در حالی که اسپرز فقط یک بازی را در کشور زادگاه آنژه پستکوگلو انجام می‌دهد، نیوکاسل یک بازی دیگر نیز در پیش دارد و در اواخر هفته با تیم ستارگان A-League روبرو خواهد شد. 

 

هر دو تیم نیوکاسل و تاتنهام البته مصدومانی در این مسابقه دارند ولی مدیران دو باشگاه سعی کرده‌اند که تیم‌هایشان را به استثنای مصدومان با نفرات کامل به این مسابقه ببرند. 

رسانه‌های ورزشی اما نگاه خوبی به این مسابقه که بلیت‌های آن از 59 دلار قیمت گذاری شده، نداشته‌اند و یکی از آنها این بازی را اینطور توصیف کرده است:«جز طمع کلمه دیگری برای آن وجود ندارد. درآمد سالانه تاتنهام 550 میلیون پوند است. نیوکاسل متعلق به یک کشور نفت خیز خلیج فارس است. با این حال، هر دوی آنها می‌خواهند پول بیشتری به دست آورند، برند جهانی را تقویت کنند، ارقام سود و پایداری را پایین بیاورند، و آماده هستند تا بازیکنان خود را برای انجام این کار تا انتهای جهان سوق دهند.»  

رسانه دیگری نوشته است:«این دو باشگاه تنها نیستند. زنان آرسنال نیز در استرالیا حضور دارند. اما زمان این سفر خاص بسیار شگفت‌انگیز است. تیم های بین المللی از هفته آینده قبل از یورو 2024 و کوپا آمریکا اردوهایشان را آغاز خواهند کردو بنابراین برای آن دسته از بازیکنان تاتنهام و نیوکاسل که در مسابقات شرکت می کنند، تقریباً زمانی برای استراحت یا دیدن خانواده و دوستان وجود نخواهد داشت.» 

با این حال هر چقدر این مسابقه برای فوتبالدوستان در سراسر اروپا خالی از جذابیت باشد، برای دیوانه‌های فوتبال در استرالیا که می‌خواهند ستاره‌های بهترین لیگ دنیا را در استادیوم بین‌‍المللی کریکت ملبورن ببیند، این مسابقه زیبایی‌های خاص خودش را دارد. 

از سوی دیگر این مسابقه به دلیل اینکه علیرضا فغانی داور شناخته شده ایرانی آن را سوت خواهد زد، برای علاقمندان به فوتبال در ایران هم جذاب است و اتفاقات آن را پیگیری خواهند کرد. 

فغانی به تازگی یکی از جنجالی‌ترین مسابقات فصل استرالیا را سوت زد و حالا تا ساعاتی دیگر باز هم در یک دیدار مورد توجه به عنوان قاضی اول حضور خواهد داشت تا مشخص شود که استرالیایی‌ها حسابی حواس‌شان به توانایی‌های داور ایرانی که تابعیت آنها را برای ادامه حضور فعال در فوتبال قبول کرده، هست.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها