آخرین اخبار
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۲
وام بازنشستگان تامین اجتماعی | ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی
بازدید:۱۱۱
جزئیات پرداخت وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی اعلام شد. نحوه دریافت تسهیلات جدید و وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی اعلام شد
کد خبر : ۸۷۶۲۸

 وام بازنشستگان که از نامش هم پیدا است مخصوص افراد زحمت کشی میباشد که دیگر وقت استراحت کردن آنها میباشد. وام بازنشستگان برای شرایط خوبی که دارد باعث تشویق افراد برای دریافت آن میشود. چرا که با دریافت وام بازنشستگان میتوانند کمی جلو بیوفتند و از لحاظ اقتصادی کمتر به مشکل بخورند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

زمان ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۳

بسیاری از متقاضیان دریافت و ثبت نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین ثبت نام غیر حضوری وام ۲۰ میلیونی کانون⁧ بازنشستگان، به دنبال این هستند که بتوانند در بازه زمانی ثبت نام این وام، به راحتی در سامانه وام، فرم ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی را تکمیل نموده و سپس، درخواست خود را برای اخذ این تسهیلات، به سازمان بیمه تامین اجتماعی ارجاع دهند.
زمان ثبت نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی، در سال گذشته از ۲۰ تا ۳۰ آبان ماه بوده است و به مدت ۱۰ روز ادامه داشته و زمان آن برای سال ۱۴۰۳ به محض اعلام اطلاع رسانی خواهد شد. . ثبت نام این وام از طریق سایت vaam.kabtatamin.ir برای متقاضیان وام بازنشستگان تامین اجتماعی قابل انجام می باشد.

مستمری بگیران واجد شرایط ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی، می توانستند به راحتی، از طریق سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی، در بازه زمانی مشخص شده، اقدام به ثبت نام نمایند. ثبت نام این وام در سال ۱۴۰۳ طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی از طریق مراجعه به کانون های بازنشستگی هر استان یا شهرستان می باشد و ثبت نام غیرحضوری آن از طریق سایت مربوطه مانند سال گذشته صورت خواهد گرفت.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پس از پایان مرحله اول ثبت نام وام قرض الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به زودی مرحله دوم ثبت نام و پرداخت این وام برای متقاضیانی که موفق به ثبت نام و دریافت این تسهیلات نشده اند، آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است ثبت نام اینترنتی وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری به صورت غیر حضوری بوده و داوطلبان می بایست به نشانی اینترنتی sabasrm.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام وام قرض الحسنه خود را تکمیل نمایند .

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، ثبت نام مجدد وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان در مرحله جدید از ۲۰ تا ۳۰ آبان ماه بوده و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت. بر این اساس لازم است متقاضیان با مراجعه به سایت es.tamin.ir نسبت به ثبت نام غیر حضوری این تسهیلات اقدام نمایند.
۶ شرط ثبت‌نام وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران
ـ متقاضیان باید حقوق مستمری خود را از شعب بانک رفاه که در شهر تهران هستند، دریافت کنند، زیرا امکان دسترسی به کسر اقساط توسط بانک عامل، برای بانک‌های دیگر وجود ندارد.

داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی​ ۱۴۰۲ یا همن وام ضروروی، الزامیست. 
ـ شرایط سنی مستمری‌بگیران، برای دریافت این وام، در سال قبل، برخلاف سال‌های گذشته، ۷۰ سال نبود و برای متقاضیان وام بازنشستگان تامین اجتماعی، سن ۷۷ سال در نظر گرفته شد که با توجه به عدم اعلام اخبار جدید از سوی دولت، در سال ۱۴۰۲ نیز اینگونه خواهد بود.

ـ با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری‌بگیران باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند. 
ـ بازنشستگان متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری بگیران تامین اجتماعی​ ۱۴۰۲ یا همان وام ضروری باید در طی سه سال گذشته از تسهیلاتی که بانک رفاه ارائه کرده است، استفاده نکرده باشند.

ـ مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال گذشته، بنا بر اعلام سازمان تامین اجتماعی، از ۷ میلیون به ۱۲ میلیون تومان تغییر پیدا کرد و مبلغ آن در خصوص سال ۱۴۰۲ با توجه به تورم موجود، ۸ میلیون افزایش داشته و به مبلغ ۲۰ میلیون تومان رسیده است.

ـ هنگام ثبت‌نام باید شماره تلفن همراه به نام متقاضی دریافت‌کننده وام بازنشستگان تامین اجتماعی باشد.

مستمری‌بگیران واجد شرایط ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی به دو روش می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی اقدام کنند. در روش اول به صورت غیرحضوری و از طریق کانون‌های بازنشستگی که این روش برای استان‌ها و شهرستان‌های است که ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و روش دوم به صورت حضوری، در این روش متقاضیان با حضور در کانون‌های بازنشستگی و ارائه مدارک خود ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند.

داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی​ ۱۴۰۳ یا همان وام ضروری، الزامی است. با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری‌بگیران، باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند./عصر ایران 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها