آخرین اخبار
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰
بازدید:۱۲۲
صد آنلاین | لاپید که با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی سخن می‌گفت به بنیامین نتانیاهو توصیه کرد با رویکردی که منجر به تشکیل دولت فلسطینی در آینده شود موافقت کند تا از این طریق راه را بر تلاش‌های صورت گرفته برای محکوم کردنش در دادگاه کیفری بین المللی ببندند.
کد خبر : ۸۷۶۲۰

به گزارش صد آنلاین ، رهبر مخالفان کابینه اسرائیل به نخست وزیر این رژیم پیشنهاد کرد برای فرار از حکم دادگاه لاهه آتش را بپذیرد.

 

 

 

 

لاپید در ادامه این گفتگو تاکید کرد، نتانیاهو باید اعلام کند که مذاکرات خود را با سعودی‌ها آغاز کرده است و در مورد توافقی شامل تشکیل ساختار فلسطینی در حال مذاکره است، در لاهه حکمی برای یک نخست وزیر که در حال انجام مذاکرات سازشی تاریخی است، صادر نمی‌کنند.

 

اسپن بارت اید وزیر امور خارجه نروژ امروز سه‌شنبه گفت که اگر حکم بازداشت نخست وزیر و وزیر جنگ وجود داشته باشد، نروژ موظف است در صورت آمدن به این کشور آنها را دستگیر کند.

به اعتقاد لاپید: این کار می‌تواند مشکل لاهه را از یک سو و روز بعدی غزه را از سوی دیگر برای ما حل کرده و به ما برای بسیج برای فشار در رابطه با مسئله اسرا هم کمک کند.

گفتنی است به نوشته روزنامه یدیعوت آحارانوت بنیامین نتانیاهو با درخواست گالانت و گانتس اعضای کابینه جنگ جهت برگزاری نشست کابینه برای بررسی به بن بست رسیدن تلاش‌های مبادله اسرا مخالفت کرد.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها